Ta nedávno zaujala pohárovou výhrou v Ostravě, kde prohrávala rozdílem čtyřiadvaceti bodů, ale vývoj obrátila a postoupila na Final Four.

Tým Turů doznal na přelomu roku několika změn. Příchod dvojice Pavel Slezák – Roman Marko byl již avizován, do duelu proti Opavě však bude připraven zasáhnout jen první jmenovaný. Příchod elitního slovenského rozehrávače se zadrhl na sporu mezi ním a Prostějovem, takže Svitavy musí čekat na finální rozhodnutí arbitráže.

„Pevně věřím, že zapojení Pavla i Romana je krokem správným směrem. Hned první tréninky naznačily, že se máme na co těšit," uvedl kouč Turů Lubomír Růžička.

Jsou-li příchody, musí být i odchody a ty jsou také dva. Martin Vaňák v poslední době nedostával příležitost a zamířil do prvoligové Olomouce. O něco překvapivější je druhé jméno, DeAndre Mays měl být velkou posilou Turů pro letošní ročník, leč očekávání, které na něho kladlo vedení klubu, nenaplnil podle představ a i s ním byla spolupráce ukončena.

Ze šesti zahraničních hráčů tak ve Svitavách zůstali čtyři.

Dekstone Tuři Svitavy (10. místo, 23 bodů) vs. BK Opava (5. místo, 27 bodů)

Svitavy mají Slezanům co oplácet, v tomto ročníku na ně narazily dvakrát a vždy jim vysoko podlehly. Jak v lize, tak v poháru.

„Zápas s Opavou bude pro nás velmi těžkou zkouškou. Soupeř oproti nám odehrál tři utkání po Vánocích a je tak mnohem rozehranější. Bude záležet, jak se nám podaří zastavit nebezpečnou hru soupeře opírající se o trojkové pokusy a dirigentskou taktovku Šiřiny," zdůraznil trenér Růžička.

Před náročným zápasem navíc Svitavští s obavami hledí na zdravotní stav mužstva. „Andres a Jelínek byli v týdnu nemocní, Bannistera postihl výron v kotníku a jeho start je nejistý, Roseboro dlouhodobě laboruje s poraněním ramene, první ostrý trénink absolvoval ve čtvrtek a také jeho nasazení do hry je s otazníkem. S problémem s achillovkou zápolí i Špaček. Není to optimistický výčet, ale celý realizační tým dělá maximum, abychom bylo v nejbližších dnech kompletní," doufá Lubomír Růžička.