Víkendovým dvojzápasem doma proti Pelhřimovu (sobota, 18.00) a Žďáru nad Sázavou (neděle, 9.00) vstoupí zdejší basketbalový tým mužů do nového ročníku druholigové skupiny B. Svým vystoupením v ročníku předchozím, kdy do samého konce bojoval o postup, si nastavil vysokou laťku.

Trenér Pavel Špaček je spokojen, že se mu podařilo udržet téměř celý úspěšný kádr pohromadě. „Jen Jan Špaček ukončil hostování do Svitav a hostuje v prvoligovém Hradci Králové. Zdravotní problémy sužují Jindru Nohala, který se snad v průběhu sezony k týmu připojí. Naopak se vrátil Vladimír Hrníčko, jenž vloni sehrál pouze pár zápasů. Novou posilou je čerstvý reprezentant a mistr republiky v kategorii U16 Petr Andres. Oba jsou to Svitaváci,“ vypočítává trenér změny ve svém týmu.

Kádr TJ Svitavy tedy tvoří: rozehrávači Petr Andres, Libor Havránek, Martin Špaček, křídla: Martin Lepold, Tomáš Teplý, Martin Sobotka a Michal Fröhde, pivoti Vladimír Hrníčko, Lukáš Šindelář, Michal Dvořák, Jindřich Nohal, Jakub Sedlák, Vojtěch Horák.

„Výhodou je fakt, že kromě Andrese nikdo do našeho týmu nehostuje, všichni basketbalisté jsou kmenovými hráči Svitav. Expardubický Lukáš Šindelář k nám před sezonou definitivně přestoupil,“ chválí si svitavský kormidelník.

Přípravu zvládl kolektiv dle představ trenéra. „Ze dvanácti přátelských duelů jsou nejcennější vítězství nad silnými týmy ze Šlapanic a Žďáru nad Sázavou, ovšem mistrovská utkání jsou o něčem jiném,“ upozorňuje Pavel Špaček.

Cíle si klade postupné, tím prvním bude ze čtyř úvodních vystoupení ve druhé lize třikrát vyhrát. „Hrajeme třikrát s těžkým soupeři – doma Žďár, venku Jičín a Nymburk. Právě vstup do sezony přitom napoví o možných ambicích týmu. Těžko se ale může opakovat skvělá série deseti výher v řadě z loňského ročníku, která nás katapultovala do čela soutěže. Bude to boj zápas od zápasu, hodně bude záležet na zdravotním stavu klíčových hráčů,“ myslí si kouč Špaček.

Očekává vyrovnanou soutěž s několika možnými favority. „Černým koněm je pro mě Tesla Pardubice, ta výrazně posílila. K předním týmům budou jistě patřit Žďár, Jičín i Šumperk. Z nováčků budou silní Rychnov, jenž spolupracuje s prvoligovým Hradcem, a Boleslav, která se opírá o skvělé mladé hráče,“ přemítá o soupeřích svitavský trenér.

Program 2. ligy

Pelhřimov 17. 10. (d), 24. 1. (v)
Žďár n. S. 18. 10. (d), 23. 1. (v)
Jičín 31. 10. (v),  7. 2. (d)
Nymburk B 1. 11. (v),  6. 2. (d)
Chrudim 14. 11. (d), 21. 2. (v)
Poděbrady 15. 11. (d), 20. 2. (v)
Pardubice 28. 11. (d),  7. 3. (v)
Rychnov n. K. 29. 11. (d),  6. 3. (v)
Liberec 12. 12. (v), 21. 3. (d)
Ml. Boleslav 13. 12. (v), 20. 3. (d)
Šumperk 9. 1.  (d), 10. 1. (v)