Odborník na slovo vzatý pochází ze Skotska. Jeho kariéru ovlivnilo ve dvaceti letech vážné zranění obou zápěstí. Od roku 1988 se věnuje trenérské práci. Jeho rukama prošla golfová esa jako Ian Poulter, Ernie Els, Retief Goosen, Bernhard Langer a především Nick Faldo.

Toho doprovázel na turnajích v době, kdy byl světovou jedničkou. Faldo pod jeho vedením vyhrál například přestižní British Open.

Jste uznávaným trenérem. Kdy ve vás uzrála myšlenka spojit své služby s neznámým klubem?
Byl jsem pozván na slavnostní otevření areálu v září 2007. Setkal jsem se zde mimo jiné s trenérem Robertem Schovánkem a jeho juniorským týmem. Padli jsme si do noty a rozhodli se, že náš rozhovor prodloužíme. (zasměje se)

Jaké byly vaše první dojmy z golfového hřiště, potažmo areálu?
Měl jsem možnost procestovat celý golfový svět, takže mohu srovnávat. Viděl jsem i nejluxusnější kluby a hřiště, ať už v Americe či Dubaji, a musím konstatovat, že areál pod Kunětickou horou má vysoký standard.

Sportovní areál včetně golfového hřiště je zasazen, na české poměry, do unikátního místa. Vyrostl na popílkovišti opatovické elektrárny…
Ano, ale ve světě to není ojedinělý případ. Například v Nizozemsku jsem spolupracoval s klubem, jehož hřiště se přeměnilo ze skládky průmyslového odpadu. Musím přiznat, že je moderní využívat zdánlivě nepoužitelné plochy.

Golfové hřiště pod Kunětickou horou projektoval australský architekt Graham Marsch, světová špička v tomto oboru. Co říkáte jeho dílu?
Vzhledem k lokalitě ve střední Evropě se jedná o výjimečné golfové hřiště. Je velmi chytře vymyšlené, neboť je těžké pro středně pokročilé golfisty a přitom zajímavé pro začátečníky.

S jakými plány vstupujete do golfové akademie, která nese název K Hill Golf Academy?
Chtěl bych trenérům předat své zkušenosti, které jsem nastřádal za dvacet let koučinku profesionálních golfistů. Musím přiznat, že je výzva přijet do země, kde je golf stále ještě v plenkách. Doufám, že kvalita, kterou nabídneme, bude srovnatelná s těmi nejvyspělejšími státy.

Jaké služby bude poskytovat akademie, které jste propůjčil jméno?
Poskytneme služby dospělým i mládeži. Budu pomáhat vytvářet systém výuky a vedení tréninků. Klientům naší akademie se dostane individuální péče, která bude v souladu s jejich možnostmi, dispozicemi, potřebami a požadavky. V žádném případě se nejedná o uzavřenou společnost. Naopak jsme otevření široké veřejnosti.

Kolik golfových akademií po celém světě pomáháte vést?
Mám vlastní akademii v Arcos Garden ve Španělsku. Vybudoval jsem ji a teď ji využívají jiní trenéři. V českém projektu však pouze podporuji a pomáhám stávajícím trenérům při práci se svými svěřenci.