Nikoho jiného nemohl trenér Petr použít, a to ještě visel na vlásku i start rozehrávače Jonese, jednoho z pozdějších hrdinů zápasu. Za tohoto stavu se svitavské šance na úspěch zdály mizivé, avšak kapitán TOMÁŠ TEPLÝ se svými spoluhráči odvedli dobrou práci a vítězství bylo blíže, než by kdo čekal. Ačkoli to po prohře 85:92 nevyšlo, tak si domácí zasloužili potlesk. Pokud takové nasazení zopakuje i ve zbylých vystoupeních v základní části, tak by jim vyřazovací fáze nemusela uniknout.

Jaké bylo z vašeho pohledu tohle dost nešťastně prohrané derby?

Bylo samozřejmě hodně těžké, protože Pardubice hrají agresivní basketbal, jsou velmi dobré v obraně a v přechodu do rychlého protiútoku. My máme teď celkem okleštěnou sestavu, kluci jsou nemocní a zranění. Bylo nás jenom sedm a tím to pro nás bylo ještě náročnější. Myslím si ale, že jsme přesto předvedli docela slušný výkon a výsledku je velká škoda. Pokud chceme pomýšlet na play off, potřebovali jsme ze dvou utkání v Ústí nad Labem a s Pardubicemi alespoň jedno vyhrát. Bohužel se nám to nepovedlo.

S čím jste na domácí palubovku šli v situaci, kdy jste měli zdravotně indisponovaných hráčů pomalu více než těch zdravých?

Chtěli jsme vydržet s Pardubicemi běhat co možná nejdéle. To si vyžadovalo nehnat se až tak do protiútoku a snažit se ty síly v takhle úzké rotaci pošetřit. Věděli jsme, že i hosté mají nějaké hráče zraněné, takže jsme i proto věřili, že můžeme překvapit. Nakonec jsme vydrželi dlouho, skoro celé utkání, ale koncovku jsme tak dobře nezvládli.

Jak moc vám pomohl vydařený nástup do zápasu, když jste po šesti minutách hry vedli 15:4?

Myslím, že Pardubice to od nás moc nečekaly, tím spíš, že jsme do začátku utkání šli bez rozehrávače. Ještě před zápasem jsme ani nevěděli, jestli Jahmal Jones vůbec nastoupí. Trošičku jsme hosty zkraje zaskočili. Oni nás potom bodově sice dohnali, ale byl to vyrovnaný zápas až do konce.

Silným Pardubicím jste dokázali nastříleli pětaosmdesát bodů, což je na Svitavy velice slušné číslo…

Je pravda, že teď jsme se delší dobu potýkali s ne moc dobrou úspěšností naší střelby. Tentokrát to bylo celkem solidní, takové body proti Pardubicím jsou dobré. Ale bohužel jsme jich sami dostali přes devadesát a to je zase horší.

Bitva o postup play off vrcholí a vás nyní čekají dva zápasy venku. Uspět v Prostějově nebo v Kolíně, to je tuze těžký úkol, že?

Určitě, budou to velmi složité zápasy. Tým Prostějova má velkou kvalitu a Kolín hraje v domácím prostředí opravdu výborně. Hlavně doufám, že kluci se snad uzdraví a budeme už hrát v silnější sestavě, protože v sedmi lidech to bylo s tak silným soupeřem skutečně náročné.