Uskutečnilo se v řeckém městě Alexandroupolis a Českou republiku tam reprezentovala talentovaná KAROLÍNA KAŠPAROVÁ. Třináctiletá rodačka z Poličky, svěřenkyně trenéra Petra Gregora, je první závodnicí ve svém věku, která bojuje v ringu v disciplíně full contact (boj v plném kontaktu).

„Light contact je pro Káju nuda, když nemůže bojovat v plném kontaktu, uznává pouze full contact, lowkick a K1. V současnosti se připravuje na tyto tvrdé disciplíny. Kája je velkou nadějí českeho kickboxu, vyniká čistou technikou a tvrdostí a má výbornou fyzickou kondicí,“ pronesl trenér Petr Gregor.

Pět medailí doma

Přehled dosažených výsledků Karolíny Kašparové na řeckém šampionátu je úctyhodný. Při prvním startu v light contactu do 50 kg obsadila třetí místo po napomínání za tvrdost. Vicemistryní světa ve své kategorii do 60 kg se stala ve full contactu a druhá byla i v disciplíně pao training contest.

PETR GREGOR také reprezentoval na MS v Řecku a ze tří startů vytěžil dva cenné kovy – stříbrný a titul vicemistra světa v pao training contest a bronz v disciplíně shadow fight. Ve full contactu do 80 kg přidal do sbírky páté místo.

Oba reprezentanti jsou spojeni s nejlepší školou kickboxu, která pracuje v sousedním kraji Vysočina. Nazývá se Fight Club Oťas Kickboxing Team Arena Vysočina a právě zde začínala Karolína Kašparová v říjnu 2009 u kouče Petra Gregora svoji kariéru.

Návrat po pauze

Rodák z obce Sulkovec u Dalečína žije v současné době v Poličce. Po karatistických začátcích se od roku 1989 věnuje právě kickboxu, v němž patřil k české elitě, zápasil za klub Arena Brno ve full contactu ve váze 71 – 75 kg.

„V devadesátých letech jsem utrpěl vážný úraz krční páteře při pádu z motorky a měl jsem od lékaře zakázáno soutěžit ve full contactu. K soutěžení se vracím po dlouhých letech, vloni se mi podařilo získat medaile na mistrovství republiky ve Vysokém Mýtě,“ říká Gregor.

Od roku 1996 se věnuje trenérské činnosti u mládeže, v roce 2003 založil vlastní oddíl Arena Vysočina. Po smrti kamaráda Otakara Pavelky pak přejmenoval klub na jeho památku na současný název.

Sportovní program dvojice Gregor a Kašparová bude i v nadcházejících měsících více než bohatý. „V září a říjnu to bude nejprve mistrovství Evropy v Německu a poté světový šampionát jiné pořádající federace v Itálii nebo Španělsku. V lednu 2011 nás čeká kolébka tohoto sportu – Thajsko. Tam bude mladičká česká juniorka bojovat v nejtvrdších disciplínách, tedy full contactu, lowkick a K1,“ seznamuje trenér s dalšími výzvami.

Jsou další naděje

Samozřejmě tak náročná činnost by nebyla možná bez pomoci a podpory řady sponzorů a partnerů, jakož i rodičů mladé kickboxerky a její sparingpartnerky Renaty Roušarové. Řadu let s klubem spolupracuje zástupce České republiky v asociaci WPKA, jedenáctinásobný mistr světa Miloš Černý. Těm všem patří velké poděkování trenéra i závodnice.

Mezi svěřenci Petra Gregora se rodí další dva slibné talenty. „V Poličce je to Bára Quittová, jež se věnuje také tenisu a je nesmírně nadaná i pro tento druh sportu. Další je Sára Zámečníková z obce Blatiny, která už v osmi letech vyniká velkou tvrdostí v kopech na stehna a kolena. Věnuje se i závodnímu běhu na lyžích.“

Dveře do klubu z Vysočiny jsou otevřené všem zájemcům. Od 7. září je najdete na několika místech: Jimramov pátek 16:30, Sněžné pátek 19:30, Nove Město na Mor. středa 16:30, Bystřice nad P. středa 19:30, Svitavy pondělí 19:00, Olešnice na Moravě sobota 18:30, Litomyšl čtvrtek 19:30, Letovice čtvrtek 16:30 a Polička úterý 18:00.

„Náš klub kromě sportovní činnosti zajišťuje ukázky a vystoupení kickboxu na plesech, dětských dnech, diskotékách, zábavách a dalších akcích. Chci poděkovat lidem, kteří při nás stojí a podporují nás. Nesmírně si vážíme pomoci pánů Mikoly Tivodara z Litomyšle, Františka Šutery z Olešnice a Jiřího Šenkýře z Bystřice,“ dodal Petr Gregor.

Historie Areny Vysočina není dlouhá, ale i za krátký čas v ní Petr Gregor vychoval celou řadu závodníků, kteří zazářili doma i za hranicemi a nasbírali značný počet vynikajících umístění a výsledků. Mnoho z nich pochází ze Svitavska.

Přehlídka úspěšných

Iva Hanzlová z Bystrého u Poličky byla mistryní světa 2004 v light contactu do 45 kg. V současnosti má vlastní školu kickboxu v Brně a je několikanásobnou mistryní republiky.

Monika Staňová z Bystrého u Poličky, velkou bojovností známá nejtvrdší dívka v klubu, v light contactu do 60 kg dvojnásobná vicemistryně ČR a dvojnásobná vicemistryně Evropy.

Pavlína Dvořáková z Hartmanic, vicemistryně Evropy 2005 light contact.

Veronika Valachová z Olešnice, trojnásobná mistryně Evropy light contact, nyní asistentka trenéra v Olešnici na Moravě.

Barbora Konvalinková, mistryně ČR light contact, nyní zápasí za Arenu Brno u mistrů světa Miloše Šnédara a Lukáše Volfa.

Ilona Popelková z Jimramova, vicemistryně ČR.

David Girgle z Bystrého u Poličky, účastník MČR a mezinárodních turnajů ve full i light contactu, vždy mezi nejlepšími třemi juniory.

Lukáš Dvořák z Hartmanic, light contact, mistr ČR a účastník mezinárodních turnajů, pokaždé s medailovým ziskem. V současnosti závodí za Arenu Brno.

Jiří Dvořák ml. z Hartmanic, light contact, účastník a medailista na mezinárodních turnajích a MČR, nyní rovněž Arena Brno.

Jiří Dvořák st. z Hartmanic, závodí v kategorii veteran light contact, začal ve starším věku a zaslouží si obdiv a uznání, účastník mezinárodních a domácích turnajů, také on nyní bojuje za Arenu Brno.

Ladislav Špinar, Czech Talent Brno, mistr ČR 1997 light contact. Josef Peňáz z Vecova u Jimramova, vicemistr ČR wu–shu, trénuje kickbox ve Žďáru nad Sázavou.

Matěj Peňáz, mistr ČR light contact.

Milan Margetin z Jevíčka, vicemistr ČR v disciplíně lowkick.

Pavel Freisleben z Bystrého u Poličky, vicemistr ČR v těžké váze light contact (197 cm, 120 kg). Je škoda, že aktivního kickboxu zanechal, byl nejtvrdším a nejtechničtějším mužem historie klubu.

Představení

Karolína Kašparová. Sportovní vzor: trenéři Petr Gregor a Miloš Černý (jedenáctinásobný mistr světa). Koníčky: kickbox, hokej, volejbal, basketbal, fotbal, obdivuje bikros a jízdu na čtyřkolce.

Petr Gregor. Sportovní vzor: v kickboxu Andy Hung (legenda K1), Miloš Černý (jedenáctkrát mistr světa), Miloš Šnédar (mistr světa), Radovan Šrámek, Lukáš Volf. V motokrosu Miroslav Kučírek a Petr Kuchař. Koníčky: fotbal, tenis, hokej, lyžování, motokros.

(rh, gr)