Jeho tradičním termínem je první máj, který připadá na neděli. Běžci a běžkyně se sejdou v poličském městském parku ke 46. ročníku tohoto prestižního klání, které je součástí celoročního seriálu Iscarex Cup 2011.

Hlavní závod měří 4,4 kilometru, což obnáší čtyři velké okruhy kolem Synského rybníku. Tato porce je nachystána pro kategorie dospělých, děti a mládež poběží kratší distance. A zaběhnout si může přijít skutečně každý, od nejmenších dětí až po veterány. V minulém roce startovalo v Poličce více než 250 závodníků.

Obhájcem vítězství by měl být zkušený Michal Horáček z Iscarexu Česká Třebová, který loňský závod jednoznačně ovládl a zvítězil s dvacetisekundovým náskokem. Mezi ženami dominovala podobně suverénním způsobem Táňa Metelková z Týniště nad Orlicí. Jestli se do listiny vítězů zapíšou stejná jména, nebo bude mít Běh kolem poličských hradeb nové premianty, to bude zřejmé zítra po poledni.

Program začne v 10 hodin mládežnickými běhy. V 11:45 vyběhnou na hlavní trať veteráni a vrcholem celého dne bude závod v hlavních kategoriích mužů a žen, jenž odstartuje ve 12:15.