Pozvali si účastníka slovenské extraligy vedeného bývalým trenérem Prostějova Peterem Bálintem a přestože nehráli kompletní, připsali si další vítězství.

V pátečním střetnutí chyběli Meno, Teplý i Špaček a jeho průběh byl vyrovnaný. Domácí byli neustále lehce napřed, tu o dva, tu o čtyři či šest bodů, ale soupeř opírající se o dvojici Američanů byl v kontaktu.

Svitavští v zápase testovali polského pivota Pawla Mroze a ten se uvedl velice sympaticky. Dařilo se mu především v útoku a nakonec byl druhým nejlepším střelcem týmu.

V poslední čtvrtině se dvakrát trefil za tři body kapitán Miloš a závěr domácí košíkáři zvládli v obraně i v útoku.

Sobotní odveta nabídla zcela jiný obrázek, když Svitavy v prvním poločase svého soupeře drtivou ofenzivou doslova rozcupovali a vedli o 30 bodů. Komárno se po přestávce probudilo a třetí hrací období vyhrálo v poměru 29:13, poslední část ale patřila zase domácím.

1. UTKÁNÍ: Tuři Svitavy – MBK Reiker Komárno 84:77 (37:35). Body: George 24, Mroz 15, Horák 14, Miloš 12, Harčár 5, Moravec 4, Macela 4, Sedlák 4, Kramný 2 – Hathes 20, Bilík 15, Klár 15, Kratochvíl 12, Jones 11, Szabo 2, Dubovský 2.

2. UTKÁNÍ: Tuři Svitavy – MBK Reiker Komárno 94:76 (62:33). Body: Miloš 21, George 20, Horák 14, Macela 11, Kramný 9, Moravec 5, Mroz 4, Meno 4, Harčár 4, Šindelář 2 – Hathes 23, Klár 16, Kratochvíl 11, Jones 8, Bilík 6, Szabo 5, Dubovský 5, Papp 2.

Generálku na Mattoni NBL odehrají Tuři v pátek 23. září, kdy od 17 hodin přivítají v hale Na Střelnici jednoho z budoucích rivalů v nejvyšší české soutěži – celek Kolína.