Český šampionát v sajdkárkrosu má nyní přestávku až do konce srpna. Březovská posádka Jaroslav Kříž – Milan Gažík si ji zpestřila účastí na závodu mistrovství Německa, které se konalo na trati v Reutlingenu.

Chtěli si tam spravit chuť po předchozích nepříliš vydařených kláních poznamenaných problémy s technikou, které si vynutily výměnu motocyklu. S novým strojem startovali už na MČR v Horním Újezdu.

V Německu se ukázalo, že Kříž s Gažíkem jsou znovu na cestě do vyšších pater výsledkových listin. V silně obsazeném podniku s řadou posádek účastnících se mistrovství světa obsadili v součtu dvou jízd výbornou devátou příčku.

V úvodní rozjížďce přitom projeli cílem devátí, ve druhé o příčku níže, ale vždy zvládli odjet plný počet okruhů. Na vítěze nabrali manko v jednotlivých jízdách přes dvě minuty.

Závod vyhrála belgická posádka Steegmans – Verbrugge před výborně jedoucí českou bratrskou dvojicí Tomáš Čermák – Ondřej Čermák a nizozemsko – švýcarským párem Willemsen – Kälin. V průběžné klasifikaci německého seriálu jsou Kříž s Gažíkem patnáctí, když se dosud zúčastnili tří klání a získali 63 bodů.

(rh)