Do soutěže jsou přihlášeny více než dvě stovky závodníků z mnoha desítek českých, moravských a slezských klubů. O prvenství se bude nejprve bojovat v disciplíně kata, poté přijde na řadu atraktivní kumite (ženy v kategoriích 53, 60, nad 60 kg a bez rozdílu hmotnosti, muži 60, 65, 70, 80, nad 80 kg a bez rozdílu hmotnosti.

Své zástupce bude mít rovněž pořádající oddíl TJ Jiskra Litomyšl. V kumite mužů do 75 kilogramů se pokusí proniknout mezi nejlepší Václav Andrle, ve váze nad 80 kg je mezi nominovanými také Jan Škeřík. Dva starty čekají na Michala Pelikovského, bude bojovat v kumite do 80 kg a bez rozdílu hmotnosti. Konkurence se sejde velice silná, chybět zde nebudou obhájci mistrovských titulů ani medailisté z evropských soutěží, jako jsou Petra Peceková a Petra Nová (obě Karate Vision Praha).

Časový pořad v litomyšlské hale začíná v sobotu v 9.30 soutěží kata, jejíž finálová část je na programu od 11.30. Po poledni vypukne maratón duelů v kumite. Zakončení šampionátu a slavnostní vyhlášení výsledků je plánováno kolem 18.00.