Nejdříve se představil na domácích tratích v Táboře. Zde dobře vyplaval, když uzavíral vedoucí sedmičlennou skupinku, v níž byli všichni favorité v čele s medailisty z nedávného ME v Irsku. Tato skupinka měla po plavání na další závodníky více než půlminutový náskok, jenže Tomáš bohužel tuto skupinu při výběhu z cyklistického depa těsně nestihl a úvodní kilometry cyklistiky tak absolvoval zcela sám, než se nechal takticky dojet další skupinou, která čítala asi pětadvacet závodníků. V běhu pak vybojoval solidní 28. místo v osmdesátičlenném startovním poli.
„Velká škoda byla, že Tomáš nestihl vedoucí skupinku. Reálné bylo umístění kolem desáté příčky,“ jen litoval otec a trenér Zdeněk Kabrhel.
Další závod v seriálu EP čekal na litomyšlského triatlonistu v maďarském Tiszaujvárosi. Přestože mu závod nevyšel zcela podle představ, tak tam dosáhl dosud nejlepšího výsledku v pohárových závodech, když obsadil 19. místo.

Výborně si vedl rovněž na sprinttriatlonu v Kitzbühelu. Po plavání opouštěl vody jezera Schwarzsee na čtvrtém místě a při cyklistice se dokázal posunout až na třetí příčku. Tu však na běhu neudržel a nakonec vybojoval nepopulární, i přesto výborné čtvrté místo mezi téměř dvěma sty startujícími závodníky.

„Nyní se Tomáš připravuje na vrchol roku, když jej druhý týden v září čeká v Budapešti mistrovství světa v aquatlonu – plavání a běhu, čtyři dny nato pak světový šampionát v triatlonu,“ uvedl Kabrhel.

(zk, rh)