Plochodrážní stadion v Cihelně byl dějištěm předposledního sedmého závodu letošní prvoligové soutěže družstev. Představili se opět všichni čtyři tradiční účastníci.

Klání mohlo za jistých okolností rozhodnout v předstihu o celkovém vítězi a přesně to se také stalo, když „domácí" pardubický kolektiv nenašel přemožitele a v závěrečném kole nebude v tabulce předstižen.

Hlavní zásluhu na triumfu na svitavském oválu měla dvojice Václav Milík – Tomáš Suchánek. Ta vzala režii závodu nekompromisně do svých rukou s jeho blížícím se finišem, kdy zlikvidovala náskok Mšena a ve finálové jízdě pak Milík zařídil Zlaté přilbě triumf nejenom v tomto závodu, ale i v celkové klasifikaci první ligy.

Druhé místo si bezpečně vyjelo Mšeno a přiblížilo se k téže pozici i celkově, protože rivalům z Březolup a Žarnovice se ve Svitavách příliš nedařilo a mohli jen vzpomínat na nečekané vítězství, které tu slavili v červenci. Pražané z Markéty zůstali znovu čtvrtí, byť s malým odstupem na třetí celek.

Derniéru za sezonou 2013 v první lize udělá osmý závod, který se pojede 27. srpna v Praze. Ve Svitavách by se v tomto roce měly plochodrážní závody konat ještě 14. září, na kdy je v kalendáři stanoven termín pro přebor ČR jednotlivců.

1. liga družstev na ploché dráze – 7. podnik ve Svitavách: 1. ZP Pardubice 31 (Milík 14, Suchánek 12, Petrák 3, Jůza 2), 2. Grepl PDK Mšeno 27 (Šitera 14, J. Holub 8, Hádek 4, Klein 1), 3. AK Březolupy-SC Žarnovica 22 (Gavenda 9, Čejka 7, Málek 6), 4. Markéta Praha 20 (Škurla 8, Z. Holub 8, Smetana 3, Hájek 1).

Průběžné pořadí 1. ligy: 1. Pardubice 23, 2. Mšeno 19, 3. Březolupy-Žarnovica 17, 4. Praha 11.