Na rozdíl od dvou minulých úspěšných vystoupení na venkovních palubovkách v Kolíně a v Praze se však utkání vyvíjelo úplně jinak, než by si svitavský tým představoval. S výjimkou úvodních minut byl neustále pozadu a tam i zůstal.

Lions Jindřichův Hradec – Qanto Tuři Svitavy 92:78 (22:17, 43:36, 68:52)

Body: Laroche 26, Hall 16, Tracey 13, P. Novák 13, Vošlajer 9, Rolls 7, M. Novák 4, Melski 3 Pavlík 1 – Kornowski 29, Teplý 14, Moravec 11, Jelínek 9, Peterka 5, Sedlák 4, Davis 2, Macela 2, Šindelář 2. Rozhodčí: Kučera, Galajda, Jeřáb. Fauly: 23:24. Pět chyb: M. Novák, P. Novák – Jelínek, Macela. Trestné hody: 32/27 – 20/15. Trojky: 7:7. Doskoky: 35:32. Diváci: 550. Nejlepší hráč utkání: Hernst Laroche (Jindřichův Hradec).

Což o to, vstup do zápasu, se kterým mívali Tuři nejednou potíže, v poslední době zvládají a platilo to i na jihu Čech. Sebevědomí získané v minulých týdnech prodal nejprve trojkou Jelínek a z celkově vydařeného začátku vytěžili hosté příjemný pětibodový náskok (8:13).

Ten ale neměl dlouhého trvání a na vině byla především skutečnost, že hosté začali mít velmi záhy problémy s fauly. S útočnými nájezdy soupeře si častokrát poradili pouze v rozporu s pravidly a domácí pořád stáli na čáře trestného hodu.

A tam si vedli výborně, jenom za první hrací období zužitkovali jedenáct ze čtrnácti šestek.

Byla to v podstatě paralela s předchozím vzájemným zápasem ve Svitavách, pouze s tím rozdílem, že tehdy hodně faulovali Lvi a šestky dávali Tuři a nyní tomu bylo přesně naopak.

Závěr úvodní čtvrtky získali domácí na svoji stranu 14:4 a rázem tak byli o pět bodů napřed.

Ve druhém poločase se na chvíli zdálo, že přijde mohutný svitavský nápor, ale nestalo se tak. Kornowski sice pod košem dělal, co mohl, dokázal se prosadit, jenže úřadovaly i domácí opory.

Poločasový rozdíl sedmi bodů nebyl z pohledu Turů úplně beznadějný, ovšem bylo jasné, že po změně stran budou muset výrazně přitopit pod kotlem.

Přitopení se také konalo, leč pohříchu na straně rivala. Ten přišel z kabiny pořádně nabuzený a během dvou minutek zaznamenal osmibodovou šňůru (51:36).

Tuři se snažili okamžitě reagovat, což se jim částečně podařilo šesti body v řadě, ale bylo neustále znát, že tahají za kratší konec.

Po trojce Traceyho zkoušel trenér Růžička zastavit rozlet Lvů oddechovým časem, ale ani to nepomohlo a šestnáctibodové manko po třetí čtvrtině nevěštilo pro naděje hostujících hráčů nic dobrého.

Jestli nebylo Turům možné něco vyčítat, pak to, že by snad nebojovali o návrat do zápasu. jenže nic takového jim uklidněný soupeř nedovolil a závěr si pohlídal.

Svitavy se dostaly maximálně na rozdíl osmi bodů (80:72), ale nic jiného jim dobře hrající obrana Lvů nedovolila. Závěrečná siréna zastihla skóre v podobě 92:78 a úspěšná svitavská série tudíž skončila.

Tuři tentokrát nenavázali na předcházející vynikající výkony na hřištích soupeřů. Zaostali za Lvy hlavně střelecky, místo někdejších více než devadesáti nedali ani osmdesát bodů.

Nad průměr vynikal jen Kornowski, autor 29 bodů, který potvrdil svoji pověst elitního ostrostřelce Mattoni NBL, ale spoluhráči se spíše trápili.

Zásadním faktorem, který k výsledku přispěl výraznou měrou, byly trestné hody. Při skoro rovnocenném počtu faulů (23:24) jich Lvi házeli dvaatřicet a plných sedmadvacet jich proměnili. Tomu nemohli Tuři s bilancí 20/15 konkurovat.

Jindřichův Hradec se mohl navíc přít o výkony své základní pětky. Ke hvězdě Larochovi se přidalo trio dalších dvouciferných střelců a to bylo znát.

Svitavští nepropadli, ale na výhru to zkrátka nebylo. Příležitost vrátit se na úspěšnou vlnu dostanou v neděli na domácí půdě, ale favoritem bude nesporně Opava, která Tury v této sezoně dvakrát zdolala.