Orion Racing Team vyslal do Dalečína početnou sestavu, která v kompletním složení zapisovala mistrovské body. A to chyběl zraněný Dušan Drdaj, který se představil alespoň v depu při autogramiádě, protože je aktuálně v rekonvalesenci po operaci ramena.

Krajská fotbalová I. B třída.
Březová vynulovala nejlepší útok. Pomezí třikrát ztrácelo, třikrát vyrovnalo

Zmíněnou první a jedinou rozjížďku kubatury MX1 opanoval překvapivě, ale zaslouženě Jakub Terešák (HT Group Racing Team), který po holeshotu nasadil takové tempo, jemuž nestačil ani německý favorit Max Nagl (Haas Racing Team), jenž se musel spokojit s druhým místem. Třetí dojel Šimon Jošt (KRTZ motorsport). „V dobrém světle se ukázal slovenský pilot v našich barvách Pavol Repčák, když dojel po boji čtvrtý. Zkušený Petr Bartoš vybojoval devátou příčku a na tři body dosáhl také motoskijöringový šampion Lukáš Mohaupt,“ vypočetl umístění svých oveček manažer Orion Racing Teamu Petr Kovář.

Kategorie MX2 se stala po dvou jízdách kořistí suverénního Adama Duška (HT Group Racing Team), stříbro bral Tomáš Pikart (ZL N2P Team) a bronz Martin Venhoda (Q-Racing Team). „Orioňák Petr Rathouský spadl v první rundě ze třetí pozice a musel předčasně do depa. V druhé jízdě s náhradní motorkou od začátku makal a v cíli s toho bylo pěkné čtvrté místo. Junior Martin Červenka si z Dalečína odváží cenných 11 bodů, když mu dobře vyšlo především první vystoupení, které dokončil na výborném 12. místě,“ chválil manažer Kovář.

Krajská fotbalová I. A třída.
Tohle se opravdu nečekalo: Polička nastřílela čtyři góly do dolnoújezdské sítě

Matador litomyšlského Orion Racing Teamu Petr Bartoš ovládl podle předpokladu veterány, pět bodů bral v této třídě i Bartošův stájový kolega Aleš Suchánek. Zbývá ještě kubatura 85 ccm, kde Orion neměl zastoupení, nejrychlejší polský reprezentant v dresu Motosport Chýnov Szymon Masarczyk.

Nabitý motokrosový program na začátku května pokračuje ve sváteční středu, kdy si mohou zajímavé závody za účasti špičkových jezdců vychutnat motorističtí příznivci v Pardubickém kraji. Na legendární trati v Holicích se jede Memoriál Michaela Špačka, jehož výsledky se započítají do miniseriálu společně s prvomájovým motokrosem, který se jel ve slovenské Myjavě. Start závodu je 8. května ve 13 hodin.
O následujícím víkendu je na řadě úvodní díl českého šampionátu juniorůl a žen v Dolních Heřmanicích na Žďársku. Seniorské mistrovství pokračuje 19. května v Pacově.