Tamní areál hostil juniorské jezdce z jedenácti zemí Evropy. Vrcholem halových závodů byla Grand Prix pro 45 nejlepších z předešlých kvalifikací.
Mirka Skřivanová se s Mary Ann bohužel do Grand Prix nekvalifikovala a společně se 78 jezdci absolvovala soutěž stupně S (130 cm) před zahájením Grand Prix. Po celé závody ji provázela nervozita, zbytečná chyba na první překážce ji po jinak vydařeném parkuru do finále nepustila a musela se spokojit s 22. pozicí.

O to větší radost měla česká ekipa ze splněné kvalifikace Petry Skřivanové s Odysseou a dalších dvou členů (celkem měla ČR sedm zástupců) Filipa Doležala na koni La Silva a Lucie Strnadlové s Atlantou. Ta sice inkasovala v základním kole Grand Prix trestné body za tři shození, zato Filip s Petrou dokázali mezi 45 dvojicemi předvést bezchybný výkon a postoupili s dalšími devíti jezdci do rozeskakování, což znamená zvýšení překážek a kurz s možností volby kratšího či delšího nájezdu.

Tři jezdci chybovali dvakrát (mezi nimi také Filip Doležal), další tři jezdci inkasovali po jedné chybě. Petra Skřivanová s Odysseou startovala jako poslední a bezchybným výkonem se probojovala na pohádkové páté místo, což je veliký úspěch. „Aby se člověk dostal dál, je porovnání se zahraniční konkurencí nutné, i když to někdy bolí. Jsem nesmírně ráda, že jsme skvěle obstály a to i díky Odyssee, je to výjimečný kůň,“ uvedla mladá jezdkyně. Vítězem se v Rakousku stala německá dvojice: Demi Dijks – I Belong To You.

(sk, rh)