Čestice – Polička 3:7

Začátek zápasu byl v poličském vydání nemastný – neslaný, ale už 4. minuta přinesla na hokejky hostů uklidnění po střele Vašátka – 0:1. V přesilovce zvyšoval pěknou ránou Drobný a 25 sekund před sirénou si na kolmici Boháčka najel Havlíček a dával na 0:3, čímž Poličští vzali svému soupeři vítr z plachet úplně.

Nic na tom nezměnilo ani brzké snížení z hole Marhy ve druhé třetině, neboť Spartak protivníka nepustil na kontakt a udržoval si bezpečné vedení. Za stavu 3:5 definitivně rozhodl Havlíček, jenž ujel společně s V. Vápeníkem při vlastním oslabení. Střeleckou tečku za utkáním napsal kanonýr Kubát, závěr pak hosté zkontrolovali a vychutnali si zaslouženou radost z postupu.

„Celému mužstvu děkuji za zodpovědný přístup k tomuto utkání i k celé sérii. Pozitivní bylo, že jsme využili tři přesilovky, to se v play off počítá,“ uvedl trenér Spartaku Miloš Grubhoffer, který se zájmem čeká na jméno semifinálového soupeře, nejreálněji se jeví choceňské béčko. „Ať to bude kdokoli, my se musíme připravit stejně dobře jako na Čestice, o finále se porveme. První zápas budeme hrát 18. února od 18 hodin doma, doufám, že nám diváci pomohou hlasivkami,“ uzavřel trenér.

Fakta – branky: 22. Marha, 33. Mňuk, 36. Sejbal – 25. a 44. Kubát, 20. a 38. Havlíček, 4. Vašátko, 16. Drobný, 35. Vr. Vápeník. Rozhodčí: Martínek – Kuba, Schejbal. Vyloučení: 9:9, navíc domácí i hosté 1 x 10 minut osobní trest. Využití: 0:2, v oslabení: 0:1. Diváci: 110. Třetiny: 0:3, 3:3, 0:1. Konečný stav série: 0:2, do semifinále postupuje Polička. HC Spartak: V. Mach (Kvapil) – Drobný, Husák, M. Mach, Češka, Veselý – D. Vápeník, V. Vápeník, Valenta, Boháč, Krajíček, Boháček, Havlíček, Vašátko, M. Kubát, Grubhoffer. (rh)