Béčko mužů si ze dvou utkání nejvyšší východočeské soutěže připsalo jednu výhru. Ligová osmnáctka pokračovala v sérii porážek, i když zejména proti Karviné nebyla daleko od překvapení.

VÝCHODOČESKÁ LIGA – MUŽI

Basketbal Qanto Svitavy B – BK Hořice 95:82

Body: Fröhde 28, Sabol 25, Havránek 23, Špaček 10, Tomšíček 4, Svoboda 3, Harašta 2.

Basketbal Qanto Svitavy B – TJ Sokol Nová Paka 77:88

Body: Sabol 26, Havránek 15, Svoboda 11, Fröhde 8, Harašta 7, Špaček 5, Sobola 3, Tomšíček 2.

V prvním utkání „kousali“ hosté více, než se čekalo. Především nejlepší střelec VČL Šťastný předváděl velice dobrý výkon a hlavně díky němu zůstal stav tři čtvrtiny vyrovnaný. Až náporem v posledním hracím období rozhodli domácí ve svůj prospěch. Pokud v sobotu zlobil jeden hráč, tak o den později to platilo dvojnásob. Novopacký Bajer, autor 47 bodů (33 v první půli) totiž porazil svitavskou rezervu prakticky sám. A protože domácí při jeho obraně propadli, zrodila se porážka, která je pro Svitavy nepříjemná.

„Hořice jsme doslova udolali, ve druhém utkání pak byly určující dva faktory. Za prvé špatné bránění hostujícího Bajera, za druhé neschopnost většiny hráčů vzít zodpovědnost na sebe a hrát nekompromisně do koše,“ upozorňuje trenér Dušan Sabol. Béčko je v průběžném pořadí osmé a play off se začíná vzdalovat.

LIGA U18 – JUNIOŘI

Basketbal Kakiš Svitavy – Ekotempo Krnov 46:71

Body: Kačenga 19, Kvapil 15, Hartman 9, Langer 2, Strniště 1.

Basketbal Kakiš Svitavy – TJ Karviná 56:62

Body: Strniště 15, Kačenga 10, Hartman 8, Langer 7, Alexa 7, Jokeš 6, Kvapil 3.

Poslední celek tabulky nastoupil opět značně oslaben a pouze výkon na hranici možností mu proti silnému Krnovu mohl dát nějaké šance na slušný výsledek. To se nestalo a hosté zaslouženě vyhráli. Ke druhému střetnutí nastoupili domácí jako vyměnění. Ještě v polovině hrací doby vedli a i nadále předváděli dobrý a bojovný basketbal. Bohužel zcela selhali v závěrečných dvou minutách a zápas ztratili.

„I přes dvě porážky je potřeba klukům poděkovat. Přes výrazné oslabení zbytek týmu bojoval a předvedl slibné výkony. Především v neděli to už bylo hodně slušné. Bohužel po odchodu opor se hráči nenaučili brát na sebe zodpovědnost a tím utkání rozhodovat. Tyto náročné duely jim však nikdo nesebere a zkušenosti z nich časem určitě zúročí,“ pronesl po zápasech trenér Sabol.

Juniorka tak dokončila základní část s bilancí 1 – 17 na desátém místě a nyní ji čekají boje ve skupině o 5. – 10. pozici.

(sab, rh)