V pardubické herně Bowlingzone se družstvo ve složení František Brokeš, Anna Brokešová a Milan Brokeš rozehrálo k výborným výkonům, které ho vynesly na konečnou druhou pozici v úvodním kole skupiny D, což se mu za celou minulou sezonu nepodařilo.

Hráči z Vidlaté Seče využili výhod nového systému extraligy, který dává každému účastníkovi šance na dobrý výsledek. Po čtyřech kvalifikačních kolech se totiž osmička startujících rozdělí do pavouka play off a v soubojích K.O. může dojít k překvapením. A k nim také docházelo.

Vidlatá Seč byla po kvalifikaci pátá, v prvním vyřazovacím dějství si poradila s královéhradeckými Psími Kusy (512:500) a v semifinále hladce přehrála Tacl Letohrad C (590:536). Teprve v závěrečném finálovém duelu se spanilá jízda „Brokeš Family" zastavila, a to v měření sil s favorizovaným kolektivem Tacl Letohrad A (528:650).

I druhé místo je však velice příjemným počinem na začátek sezony, která bude pokračovat 25. října v Ústí nad Orlicí. Při premiéře zaznamenal Milan Brokeš v sedmi hrách průměrný nához 178,43, František Brokeš 176,14 a Anna Brokešová 167,17.

Extraliga ČBL – skupina D – tabulka po 1. kole: 1. Tacl Letohrad A (10 bodů), 2. ABB Vidlatá Seč (8), 3. Tacl Letohrad C (6), 4. Bowlingzone A (5), 5. Bowlingzone B (4), 6. BC Trim Pardubice (3), 7. Tacl Letohrad B (2), 8. Psí Kusy (1).