„Soustředění před sezonou se osvědčuje už třetí rok. Navazují na něj pravidelné tréninky v hale Na Střelnici. Příprava je nezbytná k dobrému vstupu do soutěží a kvalitním výkonům během nich,“ pronesl jeden z trenérů Dušan Sabol. Na hráče, kteří absolvují letošní přípravu, čeká boj na třech ligových frontách. „Béčko mužů nastupuje do východočeské ligy, v kategorii U16 startujeme v dorostenecké lize a hráči kategorie do 20 let v extralize,“ dodal Dušan Sabol.

Na trutnovském soustředění měli svitavští basketbalisté k dispozicijak halu, tak venkovní atletické hřiště i saunu. Dopolední a odpolední dvoufázové tréninky zakončily večerní turnaje ve fotbálku, hokejbale a basketbale. „Tréninky s míčem byly zaměřené zejména na střelbu a nácvik obranné a útočné fáze, na venkovním hřišti se hráči připravovali po fyzické stránce.

Samozřejmě zbylo hodně času na regeneraci a ostatní aktivity. Volné odpoledne jsme například strávili na túře k pohraničním pevnostem v Bábí u Trutnova nebo koupáním v řece Úpě,“ popisuje trenér. Během soutředění sehráli basketbalisté tři přípravné zápasy s týmy Trutnova.

Jejich výkon však na vítězství v zápase s muži ani v utkání proti dorostencům, kteří loni získali titul ligového mistra, nestačil. ,,Příprava byla tvrdá. Většina borců se jí zhostila se ctí, našli se ale i tací, kteří si náročnost tréninků zlehčili lehkou virózou, zraněním a pak zázračným uzdravením.

Velká část ale mile překvapila svým nasazením. V každém případě se tvrdá práce vrátí chlapcům na hřišti při mistrovských zápasech,“ zhodnotili průběh soustředění oba svitavští trenéři Dušan Sabol a Jindřich Svojanovský. Ligová sezona se rozběhne v polovině září.