Ve čtvrtek hrají na palubovce ČEZ Basketball Nymburk, v sobotu se vydají do Opavy.

Program tedy extrémně náročný, ovšem může se v něm skrývat i určitá naděje, protože rivalové budou mít v nohách náročné pohárové duely. Nymburk hrál v úterý proti AEK Atény dokonce dvojité prodloužení.

„Po porážce v krajském derby s Pardubicemi rozhodně hlavy nevěšíme. Podstatné pro nás je, abychom okračovali v progresu naší hry. To je cesta, jak docílit předsevzetí, která jsme si dali před sezonou. Takto těžká utkání nám k tomu jen pomohou,“ říká svitavský trenér Lubomír Růžička před duely, které pro jeho omlazený výběr představují výzvu jako hrom.

„Pro mnoho hráčů jde o pikantní zápas, jelikož v nymburském dresu, ať už v akademii nebo v A týmu, strávili několik sezon. Nymburk má za sebou dvě úterní prodloužení, ale to nic nemění na faktu, že je doma favoritem. Naším cílem je omezit ztráty, zamezit jednoduchým bodům z protiútoků a nedopustit druhé šance z útočných doskoků. Jedině tak můžeme myslet na vyrovnané utkání a dostat se do koncovky, kde by bylo všechno otevřené,“ přemítá svitavský lodivod.

„Čeká nás vůbec nejtěžší zápas celé soutěže. Do zápasu musíme nastoupit samozřejmě s respektem, ale nesmíme se bát a musíme být odvážní. Když budeme na hřišti jeden za druhého bojovat a pomáhat si v obraně, tak věřím, že můžeme soupeře hodně potrápit," dodal mladý pivor Luboš Kovář, který nastupuje za nymburské juniory a prvoligové béčko.

Na půdě nymburského sportovního centra začíná předehrávka 7. kola Kooperativa NBL ve čtvrtek v 18:30.