Ve středeční dohrávce v hlavním městě vybojovali po zásluze třetí vítězství za sebou, přitom podruhé dali venku přes devadesát bodů a opět se přiblížili k magickému osmému místo v tabulce.

USK Praha – Qanto Tuři Svitavy 85:94 (21:25, 42:40, 63:68). Body: Mareš 23, Votroubek 14, Cvek 12, Grunt 12, Feštr 10, Slavík 9, Vocetka 5 – Peterka 17, Kornowski 16, Teplý 16, Macela 15, Šindelář 11, Moravec 8, Jelínek 7, Davis 4. Rozhodčí: Vyklický, Vondráček, Heinrich. Fauly: 21:20. Trestné hody: 17/14 – 18/15. Doskoky: 26:34. Trojky 11:9. Diváci: 400.

Souboje Turů s Pražany bývají tradičně vyrovnané a nejinak tomu bylo v tomto případě. V pohledném zápase měli v prvním poločase mírně navrch domácí opírající se o přesnou střelbu dvojice Votroubek – Mareš, ale do výrazného bodového trháku se nedostali a minimální rozdíl po dvaceti minutách ponechával všechno otevřené.

Od třetí části se však vývoj začal překlápět pomalu, ale jistě na stranu Turů. Rozhodující nakonec byl úsek na přelomu třetí a čtvrté čtvrtiny a svitavská šňůra 19:2 (!). Hosté rázem získali dvouciferný odstup a ten si v závěru kontrolovali.

V celém utkání opět vynikli kolektivní hrou, měli pět dvouciferných střelců a to se v klíčových pasážích hry blahodárně projevilo. Pražané byli i bez několika stabilních opor velmi houževnatým soupeřem a tím více je tato výhra Turů cenná.

„Vítězství se nerodilo lehce, tým USK hrál dobře na útočné polovině a držely ho jeho osobnosti Mareš a Votroubek," ohlédl se za utkáním trenér Svitav Lubomír Růžička. „Myslím, že jsme hráli ve vlnách, stejně jako soupeř. Rozhodla pětiminutovka ve čtvrté čtvrtině, když jsme šli z plus pět na plus šestnáct. Dobře jsme pohybovali míčem, nižší sestava pracovala kvalitně v obraně a nutila domácí hráče k těžkým střelám. Naopak my svoje střely proměňovali," kvituje Růžička, který upozornil, že přes citelné oslabení USK měli jeho svěřenci s rivalem hodně práce. „Musíme respektovat, že domácí nebyli kompletní, ale mladíci Grunt s Feštrem se svých rolí na hřišti chopili dobře a zatápěli nám."

Na straně Pražanů zavládlo pochopitelně zklamání, protože od měření sil s Tury si slibovali výhru a ukončení špatné výsledkové série. „Už v první půli jsme měli problémy v obraně, což se projevilo i později. Ve třetí a čtvrté části jsme udělali několik ztrát, čehož soupeř využil, vytvořil si náskok a dokázal ho dotáhnout do konce. Byla tam snaha i touha, ale vítězství to nepřineslo, což je to podstatné," shrnul zápas kouč USK Praha Ken Scalabroni.