Ten vypukne na konci září, takže na všechno důležité zbývají necelé dvě měsíce času.

Také svitavští Tuři mají za sebou první tréninkové dávky, které jim ordinuje nový kouč Stanislav Petr. V jejich případě je to ovšem komplikovanější, jelikož skládají dohromady prakticky úplně nové družstvo.

Trenérovi Petrovi se zatím do přípravy hlásila sedmička českých basketbalistů. Kromě těch, kteří barvy Qanto Turů hájili v minulých sezonách, tedy Tomáše Macely, Jana Špačka, Tomáše Teplého a Lukáše Šindeláře, se s prostředím na svitavských sportovištích seznamují i nováčci v kádru: Michal Šotnar, Stanislav Votroubek a Martin Vaňák. Společně s nimi trénuje rovněž svitavský odchovanec Radek Jurka.

Americký pivot Cory Abercrombie, jenž je první známou zahraniční akvizicí Qanto Turů pro novou sezonu, se ke spoluhráčům připojí teprve v závěru prázdnin. Další dva basketbalisty, jejichž jména doposud nebyla oznámena, podepíší ve Svitavách smlouvu v průběhu srpna a o další rozšíření kádru by se měli postarat mladí basketbalisté z pardubického regionu na střídavé starty. Fanoušci basketbalu čekají také na zatím nezveřejněný kalendář přípravných utkání, ve kterých bude tým pilovat hru.