Středa 18.00: Dekstone Tuři Svitavy (5. místo, 37 bodů) – BK Olomoucko (6. místo, 37 bodů).

Hledání ztracené formy. Tak se jmenuje „film“, který se bude promítat dnes ve svitavském basketbalovém „kině“.

Tuři po bojovném výkonu a těsné porážce v Nymburku zcela propadli v soubojích s Pardubicemi a v Děčíně. Tím pádem se jim vytoužená meta, tedy nejhůře čtvrté místo v tabulce, vzdaluje do nenávratna. A naopak, jejich dnešní soupeř se na ně zezadu tlačí, už je na bilanci 12 výher – 13 porážek dostihl.

„V posledních zápasech bylo vidět, že nám chybí průniková hra ke koši, hrajeme to hodně z místa. Je teď na nás trenérech, abychom dali družstvo zase do kupy, aby si hráči začali věřit a zvýšili agresivitu,“ vytyčil trenér Lubomír Růžička plány pro zápas se střelecky disponovaným soupeřem, který naposledy překvapil vítězstvím v Pardubicích.

„My se musíme soustředit sami na sebe. Především je třeba začít od obrany, která bude klíčová. Po špatných výsledcích chceme v domácí hale vyhrát. Pokud budeme čtyřicet minut hrát dobrý basketbal ve vysokém tempu, tak uspějeme. Všichni bychom rádi černou šňůru ve středečním utkání ukončili," uvedl křídelník Garret Kerr, který by měl být po absenci v Děčíně trenérům k dispozici.