Start v Lize mistrů se podepisuje na opavské úspěšnosti v Kooperativa NBL, aktuálně mají Slezané o dvě výhry na kontě méně než Dekstone Tuři. O jejich kvalitách ovšem nikdo soudný nepochybuje, ty jsou jednoznačné. Svitavy se jim pokusí oplatit patnáctibodovou porážku z prvního vzájemného střetu.

„I když to podle postavení v tabulce nemusí na první pohled vypadat, čeká nás v povánočním utkání soupeř z kategorie těch nejtěžších. Opava jako účastník Champions League se prezentuje rychlým přechodem na útočnou polovinu, kde její hráči neváhají ani vteřinu a pokud mají jen trochu volného prostoru, tak ohrožují koš. Většinou jsou také výbornými střelci zpoza tříbodového oblouku,“ varuje asistent trenéra Lukáš Pivoda.

„Pokud budeme chtít uhájit domácí půdu, musíme si pohlídat hlavně přechodovou fázi Opavy a také její kombinaci pick and roll. Věřím, že nám vánoční pauza prospěla a do utkání dáme potřebnou energii, která povede k výhře,“ dodal Pivoda.

„S Opavou očekávám těžké utkání. Hraje velmi fyzicky, týmově a je střelecky velmi nebezpečným týmem. Musíme hrát soustředěně v obraně a vyhnout se ztrátám na útočné polovině,“ nabízí recept pivot Sean O'Brien.