Pro Tury, jak známo, skončil, protože nadcházející play off se jich netýká, stejně jako baráž o udržení, která se nebude hrát.

„Chci poděkovat manažerovi Pavlu Špačkovi, který dal dohromady tuhle partu v podstatě druhořadých hráčů. Hrávali  spolu v dorostenecké kategorii a po celou sezonu tvořili neuvěřitelný kolektiv," pochválil svoje svěřence trenér Lubomír Růžička a s úsměvem pokračoval: „Až se v padesáti potkáme na pivu, budeme na tyhle roky rádi vzpomínat, protože to je to nejkrásnější, co nás mohlo potkat – bojovat v jednom dresu, za jeden klub, za město Svitavy, hrát jeden pro druhého."

Svitavský trenér si cení i dosažených výsledků, i když ví, že mohly být klidně lepší. „Za tři sezony mého působení jsme vyhráli 41 utkání, což je neskutečné číslo, když si vzpomeneme, v jaké pozici Svitavy přišly do Mattoni NBL. Poděkování patří fanouškům, kteří vytvářeli výbornou kulisu a měli trpělivost s koncovkami, kterých jsme ztratili docela dost. Jsem rád, že Svitavy objevily kouzlo profesionálního sportu. Přeji vedení klubu štědré sponzory, aby si město mohlo nadále užívat takovou zábavu, jakou nabídlo třeba utkání s Nymburkem," dodal Lubomír Růžička.

Tuři si zajistili právo účasti v nejvyšší soutěži i pro další sezonu a teď nezbývá než doufat, že se ji povede řádně zajistit.