Že to v Děčíně nebudou nějaké extra střelecké hody, to se dalo tak trochu čekat. Domácí také nastříleli „jen“ dvaasedmdesát bodů, což není nic mimořádného. Leč proti tomu, s čím vyrukovali Tuři, to bohatě stačilo.

Ti bez nemocného Kerra předvedli po vyrovnané úvodní čtvrtce absolutní ofenzivní zmar, jaký se jen tak nevidí.

Za všechno hovoří fakta. Ve druhém hracím období dali hosté deset bodů a ve třetím, věřte nevěřte, nicotných šest! Do této sekvence se vešla i děčínská šňůra 17:0.

Nebylo tedy divu, že Děčín získal v pohodě bezpečný náskok a zápas dokormidloval k vítězství. Nenašel se ve svitavském dresu hráč, který by zplihlý střelecký prapor zvedl, Tuři pokračovali v křečovitém projevu z domácího utkání s Pardubicemi a proti dobře pracující soupeřově obraně se vůbec nedovedli prosadit.

„Naším jednoznačným problémem byla útočná fáze. Přestože máme mnoho dobrých trojkařů, nebyli jsme schopni se trefit zpoza oblouku. Navíc házet tři trestné hody je prostě málo a dokládá to, že jsme nebyli agresivní směrem ke koši,“ uvedl zklamaný svitavský lodivod Lubomír Růžička. „Padesát nastříůených bodů naznačuje, že jsme ztratili sportovní formu, a je hlavně na nás na trenérech, abychom dali mužstvo do kupy, začali si věřit a byli agresivní,“ dodal Růžička.

„Ubránit Děčín na dvaasedmdesáti bodech není špatné, ale náš útok byl v některých fázích až tragický. Čím se rozdíl ve skóre zvětšoval, tím jsme se víc utápěli, přestali pohybovat balónem, nebyli trpěliví a hráli jeden na jednoho do postavené obrany,“ hledal příčiny ofenzivního kolapsu kapitán Turů Jiří Jelínek.

„Od Svitav jsme dostali jen padesát bodů, protože jsme byli o několik stupňů lepším týmem. Důvodem byla naše konzistentnost ve všech čtvrtinách, kdy jsme se pohybovali okolo sedmnácti, osmnácti bodů, zatímco Svitavy v první čtvrtině dali osmnáct, ve druhé deset, a ve třetí šest bodů. Jim šel útok dolů, nám narůstalo sebevědomí a jakmile se rozdíl dostal na dvacet bodů, bylo jasné, že utkání neztratíme,“ byl navýsost spokojen děčínský kormidelník Pavel Budínský.

Tuři mají před dalším utkáním, které odehrají ve středu 14. března od 18 hodin doma proti Olomoucku, dost námětů k přemýšlení. A čeká je soupeř, jenž nyní překvapil výhrou v Pardubicích a ve všech třech svých zápasech ve skupině A1 nasázel přes devadesát bodů.

BK Armex Děčín – Dekstone Tuři Svitavy 72:50 (17:18, 35:28, 55:34)

Body: Šiška 15, Pomikálek 14, J. Houška 13, Bažant 9, Grunt 7, P. Houška 6, Feštr 4, Kroutil 2, Halada 2 – Roseboro 10, Smithson 8, Stria 7, Marko 5, Puršl 5, Petway 4, Kovář 3, Kotásek 2, Slezák 2, Jelínek 2, Teplý 2. Rozhodčí: Matějek, Kurz, Vondráček. Fauly: 13:19. Trestné hody: 18/14 – 3/3. Doskoky: 37:34. Trojky: 7:3. Diváci: 820. Nejlepší hráč utkání: J. Houška (Děčín).

Kooperativa NBL, skupina A1, 4. kolo:

Další výsledky: BK Opava – ČEZ Basketball Nymburk 88:100, BK JIP Pardubice – BK Olomoucko 90:94.

Pořadí:

1. ČEZ Basketball Nymburk (50), 2. BK Opava (43), 3. BK JIP Pardubice (42), 4. BK Armex Děčín (42), 5. Dekstone Tuři Svitavy (37), 6. BK Olomoucko (37).