Dopředu bylo jasné,  že v měření sil Turů proti Lvům půjde o hodně. Tomu také odpovídala velká nervozita na obou stranách, která se místy dala doslova krajet. Byl to boj o každý míč s úspěšným koncem pro domácí, kterí v závěru zachovali více klidu při zakončení střeleckých pozic. A to přesto, že dohrávali bez vyfaulovaného Doakse.

Bohemilk Tuři Svitavy – BK Lions Jindřichův Hradec 86:77 (17:16, 36:35, 62:59)

Body: Jones 26, Doaks 18, Barker 16, Teplý 12, Bruinsma 9, Špaček 2, Jaroš 2, Bašta 1 – Lamar 20, Šoula 18, Zuzák 15, Novák 11, White 9, Stegbauer 3, Vošlajer 1. Fauly: 15:24. Pět chyb: 33. Doaks - 40. Vošlajer. Trojky: 7:16. Trestné hody: 32/21 – 12/7.  Doskoky: 59:36. Diváci: 618. Nejlepší hráč zápasu: Jones (Svitavy).

„Bylo to utkání divokých čísel," řekl po zápase trenér hostujících Lvů Karel Forejt. Za všechny statistické údaje hovoří, že Tuři stanovili rekord sezony v počtu doskoků (59!) a Lions vyslali dvaačtyřicet trojkových pokusů, ze kterých plných šestnáct proměnili. Jenže na výhru jim to nestačilo.

„Věděli jsme, že soupeři chybí několik klíčových hráčů. I přesto jsme se od něho nedokázali bodově odpoutat, držel se nás jako klíště," uvedl kouč Stanislav Petr.

Několikrát se Tuři dostali třeba osm bodů do plusu, ale vždy vzal jejich náskok za svoje a teprve poslední pětiminutovka přinesla rozhodnutí, když domácí odskočili na rozdíl deseti bodů a ve vypjaté koncovce emotivního zápasu si výsledek pohlídali.

„Chtěli jsme hrát hodně do vymezeného území na dlouhé hráče, abychom dostali soupeřovy pivoty do problémů. Oba také nabrali brzy tři fauly, ale my toho příliš nevyužili," pokračoval svitavský lodivod.

„Překvapilo mě, jak se hosté pustili do trojek. Celkem 42 pokusů, to se jenom tak nevidí, navíc i ta úspěšnost byla docela dobrá. K našemu štěstí to však bylo na úkor hry do vymezeného území a střelby za dva body. V tom jsme byli lepší a tyto příčiny vedly k našemu vítězství, byť to bylo jen malým rozdílem," dodal Petr.

Ve svitavském týmu se poprvé představil nový muž Evan Bruinsma. Americký křídelník se ukázal v solidním světle, hrál 29 minut, zapsal devět bodů a stejný počet doskoků.

Další utkání čeká na Svitavy v sobotu 9. ledna od 18 hodin v Opavě.