Čtvrtý duel se hrálo skoro dvě hodiny a přinesl mimo jiné více než šedesát odpískaných faulů a sedmasedmdesát trestných hodů. Ty se Turům moc nedařily, na rozdíl od pátku je soupeř navíc přeskákal a to byly klíčové faktory střetnutí. Děčín získal ve třetí čtvrtině rozhodující odstup a ten si pohlídal.

„Domácí nás přehráli na útočném doskoku, ze kterého vytěžili devatenáct bodů, zatímco ve třetím semifinále jsme tuto činnost opanovali my,“ zdůraznil svitavský kormidelník Lubomír Růžička. „Ve třetí čtvrtině jsme nedali několik trestných hodů, kdy jsme se mohli soupeře udržet, naopak on nám odskočil na jedenáct bodů po třech čtvrtkách. Pak už bylo vidět, že domácí hrají v pohodě, dostali se do tempa, naopak my nenašli dobrý rytmus v obraně ani v útoku. Obdrželi jsme zase třiadevadesát bodů, což je strašně moc, oproti třetímu zápasu to byl veliký rozdíl,“ hledal příčiny nezdaru kouč Růžička.

„Zápas jsme si prohráli v obraně a na útočném doskoku. Když už jsme ubránili, tak domácí míč doskočili a měli ho znovu. Také nás mrzí velká spousta minutých šestek,“ připomněl rozehrávač Adam Číž patnáct neproměněných trestných hodů, což je v takto vyrovnaném duelu, jenž se může zlomit na obě strany, pořádná díra ve skóre.

„Chtěli jsme druhý domácí duel odehrát úplně jinak než ten první. Částečně se nám to povedlo. Utkání mělo obrovskou intenzitu a agresivitu, nám se to podařilo ve druhém poločase urvat. Jsem moc rád, že jsme zlepšili doskok. Vypadá to, že kdo vyhraje doskok, vyhraje zápas,“ všiml si děčínský trenér Tomáš Grepl.

„My jsme dělali to, co jsme chtěli. Samozřejmě je pořád co zlepšovat, ale chtěli jsme hlavně odstavovat svitavské hráče na doskoku a to se povedlo. Myslím, že to bylo rozhodující,“ přidal se děčínský křídelník Tomáš Pomikálek.

KOOPERATIVA NBL, semifinále play off, 4. utkání:

BK Armex Děčín – Dekstone Tuři Svitavy 93:80 (20:18, 38:38, 69:58)

Body: Ježek 19, Carlson 15, Autrey 13, Kroutil 11, Pomikálek 9, Krakovič 8, Feštr 6, Landa 6, Šiška 6 – Svoboda 17, Aiken 13, Teplý 12, Marko 8, O'Brien 8, Slezák 7, Kovář 6, Puršl 4, Jelínek 2, Novák 2, Číž 1. Rozhodčí: Hruša, Salvetr, Vondráček. Fauly: 31:32. Pět chyb: Šiška, Krakovič, Feštr (všichni Děčín). Trestné hody: 40/31 – 37/22. Trojky: 4:8. Doskoky: 37:28. Diváci: 1150. Nejlepší hráč zápasu: Pomikálek (Děčín).

Stav série: 2:2.

Příště:

5. semifinále, úterý 14. května od 18:00 ve Svitavách.