Potvrdilo se to, o čem se hovořilo už po dohrání minulého ročníku, tedy že největší hvězda týmu Cory Abercrombie svoje svitavské angažmá ukončí.

Tak se i stalo a americký pivot se vydal do nového působiště, a sice konkrétně do Interu Bratislava, kde si kromě slovenské extraligy vyzkouší také evropskou klubovou soutěž hranou pod hlavičkou FIBA.

Další ztráty, a to nadmíru citelné, utrpěli Tuři na klíčovém postu rozehrávače, jelikož přišli o oba muže, kteří na něm v uplynulé sezoně hráli. Ve svitavském dresu se neobjeví ani Tomáš Macela, jenž přerušil profesionální kariéru a bude hrát první ligu v Hradci Králové, ani Michal Šotnar. Ten se po sezoně, ve které se zařadil mezi nejlepší rozehrávače v Kooperativa NBL, stěhuje do Brna.

Nahradit tuto dvojici se pokusí mezinárodní tandem, který Tuři angažovali. Jedním z něj je Petr Andres, což není ve Svitavách žádný nováček, neboť je odchovancem klubu a v barvách Turů sbíral svoje první starty v nejvyšší soutěži. Před minulou sezonou odešel do Jindřichova Hradce, ale nakonec ji strávil v prvoligové Olomouci.

Družstvo Turů doplní rovněž čtyřiadvacetiletý Jahmal Jones. Jedná se o kanadského basketbalistu z univerzity Ryerson, kde se stal druhým nejlepším střelcem historie a v minulé sezoně dával skoro 18 bodů na utkání.

O jeho kvalitách svědčí také skutečnost, že si v reprezentačních barvách své země zahrál v roce 2011 na Panamerických hrách a letos hrál za Kanadu i na univerziádě v Koreji. Má tedy předpoklady, aby mezeru po odcházejících rozehrávačích zacelil.  (rh)