Po smolné středeční porážce v Chomutově 77:80, o které rozhodl domácí střelec Hanzlík trojkou necelé dvě sekundy před koncem, čeká na Tury poslední tým tabulky, a tedy zdánlivě snadná úloha.

To však nemusí být ani zdaleka pravda, protože Opava, jakkoli jsou její šance na předkolo play off už minimální, dovede svoje rivaly potrápit.

Skupina A2, 6. kolo

SO 18:00: Tuři Svitavy (3. místo, 43 bodů) – BK Breda & Weinstein Opava (8. místo, 37 bodů).

Tuři porazili tohoto soka v obou dosavadních vzájemných utkáních (venku 97:87 a doma 81:67). Slezané nezažívají ani trochu dobrou sezonu, když se od samotného začátku potácí na chvostu tabulky.

Kýženého zlepšení se nedočkali ani v nadstavbové skupině A2, v níž sice dokázali překvapivě zvítězit v Plzni 74:66, ale v dalších zápasech podlehli Ústí nad Labem, Chomutovu, Ostravě i Levicím, a to vždy poměrně jednoznačně.

Svitavští fanoušci by se rozhodně nezlobili, kdyby se něco podobného opakovalo v sobotu večer v hale Na Střelnici. Domácí si ztrátu s outsiderem nemohou dovolit a jsou favority, ovšem jakékoli podcenění není na místě a mohlo by se zle vymstít.

„Opava má dobrý tým, což potvrdila třeba vítězstvím v Plzni. Hraje kvalitní zónovou obranu. Naše příprava tak bude logicky směřovat k jejímu překonání a také k bránění stěžejních hráčů Opavy, rozehrávače Šiřiny a pivota Blažka,“ uvedl trenér Tomáš Pětivlas.

Velkou pozornost v tréninku věnovali Tuři i činnostem, s nimiž se v poslední době výrazně potýkají, tedy pokrytí útočného doskoku soupeře a střelbě trestných hodů.

Střetnutí začíná v 18 hodin a řídí ho trio rozhodčích z Brna: Robert Paulík, Jiří Jedlička a Pavel Večeřa. Komisařem je Pavel Šmíd z Hořic.

(zz, rh)