Proč? Inu, v předehrávaném utkání hrají v Nymburku, tedy na půdě vedoucího a dosud neporaženého lídra nejvyšší soutěže a jejího dlouholetého suverénního vládce, kterého v historii ještě nikdy nezdolali.

„Na soupisce Nymburku jsou všichni hráči nebezpeční, může si dovolit točit dvanáct hráčů a zejména v tuzemské soutěži soupeře doslova utahá. Hlavně agresivní obrana se zdvojováním a bleskový přechod do protiútoku jsou jeho největšími zbraněmi,“ přemítá svitavský kormidelník Lukáš Pivoda o týmu, který v úterý prohrál v Lize mistrů s Tenerife 68:78. „Pokud tam chceme odehrát vyrovnané utkání, musíme být v útoku takřka bezchybní, omezit ztráty, mít dobrou exekuci ve všech útočných činnostech a v obraně předvést nadstandardní výkon plný energie,“ nabízí Pivoda recept na překvapení.

Zní to docela jednoduše…

Tuři v každé případě nejedou v poraženecké náladě a hodlají důstojně vyzvat favorita, který v sedmi dosud sehraných utkáních porazil rivaly v průměru „o pětadvacet“ a průměr jím nastřílených bodů na utkání přesahuje číslici 95. „Hrát proti Nymburku, to je vždy výzva. Podle ní vidíme, jak dobrý tým skutečně jsme. V předchozím vzájemném zápase jsme neodvedli potřebnou práci v tlaku na míč a exekuci. Musíme tyto chyby limitovat a potom to pro nás bude lepší utkání,“ dodal křídelník Svitav Sean O’Brien.

Střetnutí ERA Basketball Nymburk – Dekstone Tuři Svitavy začne v 18 hodin.