Výhra se rozhodně nerodila snadno, už s ohledem na absenci zdravotně indisponovaných klíčových borců Kerra a Roseboroa. Tuři sehráli v Ústí nad Labem v prvním poločase vyrovnanou přestřelku, v níž sice po většinu času mírně vedli, ale Sluneta skóre obrátila těsně ve svůj prospěch.

Po přestávce ovšem hosté vyrukovali na soupeře s daleko důraznější obranou a rázem se vývoj překlopil na jejich stranu. Postupně odskočili hlavně díky vysoké trojkové úspěšnosti do dvouciferného náskoku, který se ukázal být dostatečný, byť soupeř ke konci mocně stahoval, nicméně na kontakt se nedostal.

Nejlepším střelcem zápasu byl Pavel Slezák, který společně s celým týmem napravil nevydařené vystoupení proti Kolínu.

Sluneta Ústí nad Labem – Dekstone Tuři Svitavy 75:80 (22:25, 42:40, 52:57)

Body: Robinson 18, Pecka 17, Svejcar 14, Singletary 11, Šmíd 8, Šteffel 4, Votroubek 3 – Slezák 19, Jelínek 14, Smithson 9, Puršl 9, Teplý 9, Kovář 7, Stria 6, Marko 5, Pavlovič 2. Rozhodčí: Baloun, Lukeš, Záruba. Fauly: 21:19. Pět chyb: Svejcar – Jelínek. Trestné hody: 19/13 – 15/8. Trojky: 10:14. Doskoky: 41:40. Diváci: 915.

„Ústí má velmi dobře poskládaný tým a my věděli, že se budeme muset soustředit od první do poslední minuty, protože situace se zraněními je komplikovaná, scházeli nám dva nejlepší doskakovači. Ale vždycky, když je tým v krizi, tak by se měl semknout a dodat si sebevědomí, což si kluci dodali,“ uvedl svitavský trenér Lubomír Růžička a svému týmu složil kompliment. „Velmi dobrou práci odvedli všichni tři pivoti. My jsme za vítězství rádi, rozhodovalo se na trojkovém oblouku, kde jsme si vytvářeli dobré pozice po napichování domácí obrany a celkem jsme si pokryli doskok. Výsledek bereme všema deseti,“ potvrdil Růžička.

Jeho ústecký protějšek Antonín Pištěcký se netajil zklamáním, byl si vědom toho, že Sluneta proti nekompletnímu soupeři propásla obrovskou příležitost. „Z mého pohledu rozhodla zkušenost, protože situace na obou stranách byly hodně podobné, akorát, že provedení bylo maličko odlišné. Pokud byla clona na míč u Svitavských, docházelo k nájezdu, vyhození a střely byly volné, a při této kvalitě střelců není žádný zázrak, že měli 35/14. U nás to bylo trochu jinak, cizinci nejsou zvyklí nebo nemají takovou zkušenost jako hráči Svitav a situace řeší jinak. Mě to hrozně mrzí, protože doma ztratit zápas proti oslabeným Svitavám je velká škoda.“

Příštím soupeřem Dekstone Tuřů bude poslední Jindřichův Hradec, hráč se bude v hale Na Střelnici v sobotu 11. listopadu od 18 hodin.