S výjimkou samotného úvodu zápasu byli stále ve vedení, které postupem času navyšovali. V poslední sekundě prvního poločasu se za tři body trefil Slezák, hned v nástupu do druhé půle přivítal Slunetu stejným způsobem na palubovce Marko a to hosty zlomilo. Ve 27. minutě narostlo svitavské vedení na dvacet bodů a zbytek hrací doby se nesl s nádechem svitavské exhibice. Tu opepřily dokonce trojciferné body, o které se podělila kompletní dvanáctičlenná soupiska domácího celku. Soupeř už nenašel síly ani vůli na odpor.

„Do poločasu to bylo z naší strany ještě takové kostrbaté, hlavně v obraně, protože jsme dostali jednačtyřicet bodů, přičemž některé situace, na které jsme se připravovali, jsme neřešili dobře. Nakopla nás trojka s klaksonem Pavla Slezáka, která nás uklidnila. Ve druhém poločase sechytila lavička, protože třiašedesát bodů od ní je výborný počin. Všichni kluci si zahráli, hráli se sebevědomím, zodpovědně a za to jsem moc rád. Měli jsme pouze pět ztrát, což je na nás skvělé číslo, dále 35 asistencí a 14 útočných doskoků,“ chválil spokojený trenér Turů Lubomír Růžička.

„Někteří naši klíčoví borci od začátku tahali nohy a vůbec nevím, jak je tohle možné, protože jsme volna měli dostatek. Asi se však projevila únava z předchozích zápasů. Dělali jsme špatná rozhodnutí, byli jsme pomalejší, měli méně energie, tohle všechnmo bylo na hřišti vidět. Navíc když soupeř prostřídal, tak kdokoli přišel, byl schopný se plně zapojit do rozjetého rychlíku. Výsledkem je tento bodový rozdíl,“ konstatoval ústecký kouč Antonín Pištěcký.

Tuři doplnili Nymburk a Olomoucko v sestavě pro semifinále, o zbývajícími účastníkovi rozhodne série mezi Děčínem a Opavou. Svitavy se v boji o finále popasují buď s Děčínem (pokud ten přejde přes Slezany), nebo s Olomouckem (v případě postupu Opavy).

ČTVRTFINÁLE PLAY OFF, 5. zápas:

Dekstone Tuři Svitavy – Sluneta Ústí nad Labem 109:71 (30:24, 54:41, 79:57)

Body: Svoboda 18, O'Brien 15, Číž 12, Aiken 10, Teplý 9, Puršl 9, Marko 7, Slezák 7, Welsch 7, Novák 6, Jelínek 5, Kovář 4 – Pecka 19, Fait 12, Svejcar 8, Šmíd 6, Wisseh 6, Maděra 6, Šteffel 5, Martin 4, Houška 3, David 2. Rozhodčí: Matějek, Vyklický, Baloun. Fauly: 15:23. Trestné hody: 23/16 – 14/10. Trojky: 11:7. Doskoky: 47:31. Diváci: 1008. Nejlepší hráč utkání: Svoboda (Svitavy).

Konečný stav série: 4:1, postupují Svitavy.