Bylo tedy jasné, že pouze mimořádný výkon může vést k případnému úspěchu. Protože však takový nepodali ani náhodou, nemohlo měření sil dopadnout jinak než výraznou porážkou. Hosté po celou dobu jenom ztráceli a další ránu jim zasadily potíže na rozehrávačském pos­tu.

Ariete Prostějov – Qanto Tuři Svitavy 94:66 (23:17, 48:33, 65:45)

Body: Bohačík 15, Pandula 15, Kohout 11, Slezák 11, Marko 10, Prášil 9, Kratochvíl 8, Švrdlík 6, Nečas 4, Bratčenkov 3, Polášek 2 – Peterka 20, Kornowski 15, Teplý 9, Sedlák 6, Macela 5, Davis 4, Jelínek 4, Sehnal 3. Rozhodčí: Paulík, Nejezchleb, Komprs. Fauly: 25:28. Pět chyb: Macela (Svitavy). Doskoky: 50:34. Trestné hody: 31/22 – 19/13.Trojky: 8:7. Diváci: 500.

Hned od zahajovacího rozskoku bylo zřejmé, kdo se ujme taktovky hry. Než si Tuři uvědomili, že se nacházejí na palubovce a hraje se mistrovské utkání, vedl jejich soupeř 9:0.

O probuzení Svitavských se dvěma trojkami postaral Peterka a rázem bylo sníženo na 11:9, ovšem závěr první čtvrtky znovu patřil Prostějovu, který šel do šestibodového vedení 23:17.

Ve druhém hracím období pokračovali domácí basketbalisté v náporu, kterému Tuři nedokázali účinně čelit. Úřadovala hlavně dvojice Slezák – Kohout, která se postarala o bodovou šňůru 10:0 a náskok favorita se dostal na dvě cifry.

Ve druhém poločase domácí jednoznačně opanovali hrací plochu a bylo jenom otázkou, kde se jejich festival zastaví. V úvodu se individuálně prosadil Pandula osmi body v řadě, domácí mohli prostřídat celou svoji soupisku a po třiceti minutách byli napřed „o dvacet".

V závěru se střetnutí víceméně dohrávalo a favorit si bez problémů hlídal průběh a výsledek. Protože se snažil hrát na krásu a pro oko diváka, tak ne všechny akce vedly do koše a i díky tomu se Tuři nakonec vyhnuli stobodovému přídělu.

„Domácí byli jednoznačně lepším týmem. Patnáct minut jsme hráli, co jsme chtěli, ale potom se bohužel zranil Luboš Moravec. Navíc Tomáš Macela měl problémy s fauly a kotník si poranil i další rozehrávač Petr Andres, takže jsme dohrávali bez středního rozehrávače, což je velmi atypické. Prostějov získával snadno míče a lehce zakončoval," upozornil trenér Svitav Lubomír Růžička, v jak těžké situaci jeho svěřenci byli.

K příštímu utkání vycestují svitavští basketbalisté ve středu 5. března do Brna. To předvádí v poslední době nevyrovnané a nevyzpytatelné výkony, což však o Turech platí také. Bude to pro ně jedna z posledních šancí, jak se udržet ve hře o play off.

Mattoni NBL – další výsledky 32. kola: Opava – Brno 87:62, Kolín – Ostrava 95:90, USK Praha – Děčín 81:70, Jindřichův Hradec – Ústí nad Labem 76:88.

Pořadí: 1. Nymburk (100,0), 2. Prostějov (76,7), 3. Opava (63,3), 4. Pardubice (61,3), 5. Děčín (60,0), 6. Ústí nad Labem (58,1), 7. Ostrava (44,8), 8. Kolín (44,8), 9. Svitavy (32,3), 10. USK Praha (29,0), 11. Brno (29,0), 12. Jindřichův Hradec (26,7).