Před závěrečným dějstvím dlouhodobé části bylo narýsováno několik scénářů, jak by přetahovaná o pozice v osmičce mohla dopadnout. Svitavští se ale koukali na sebe, v utkání na půdě Aligátorů Klobouky zvítězili a tím pádem se nemuseli ohlížet nalevo ani napravo, jestli je někdo přeskočí.

Že by to ovšem vše běželo ideálně podle představ, to zase nikoli, ostatně v případě svitavského FbK a jeho vystoupení v tomto soutěžním ročníku jsou jeho příznivci často nuceni obrnit se pevnými nervy.

Tříbrankové vedení po dvou třetinách se totiž po nepovedeném nástupu do závěrečné části málem rozplynulo, ale naštěstí Svitavy mají ve svém středu Davida Říhu, který v kritické chvíli vzal zodpovědnost na sebe, zajistil klíčovou trefu na 2:4 a v poslední minutě ještě dvakrát potrestal nadměrně riskujícího soupeře. Tím si jednak připsal hattrick, jednak podtrhl skóre a posun FbK na celkové sedmé místo tabulky.

„Za příznivého stavu 3:0 jsme mladý tým soupeře velice podcenili, sami jsme ho posadili na koně a výsledkem byly slepené góly v naší síti. Naštěstí jsme zápas ubojovali do vítězného konce,“ oddechl si trenér Lubomír Kocourek.

NÁRODNÍ LIGA VÝCHOD, 22. kolo:

Aligators Klobouky – FbK TJ Svitavy 2:6 (0:1, 0:2, 2:3)

Branky: 43. Zbořil, 44. Kalus – 53., 60. a 60. Říha, 15. T. Zach, 31. Prudil, 34. Pakosta. Rozhodčí: P. Hála – V. Hála. Vyloučení: 2:2, navíc T. Zach (SY) OT. Bez využití. Diváci: 59.

Svitavy: Pavlát – Beneš, T. Zach, Sauer, Kulhavý – Říha, Prudil, Pakosta, L. Zach, Šincl, Blaha, Vašák, Brýdl, Motl.

Konečné pořadí:

1. Telnice (49), 2. FBC Letka Toman Finance Group (48), 3. Sokol Brno I (46), 4. Rožnov pod Radhoštěm (42), 5. Hluk (41), 6. Kopřivnice (37), 7. Svitavy (29), 8. Klobouky (27), 9. Žďár nad Sázavou (27), 10. Opava (23), 11. Třebíč (18), 12. Horní Suchá (9).

Volba soupeře:

Florbalové play off má specialitu. Do čtvrtfinále nejsou týmy nasazeny automaticky (1 – 8, 2 – 7 atd.), nýbrž celky z prvního, druhého a třetího místa si postupně vybírají soupeře z páté až osmé pozice pro vyřazovací fázi. Sedmé Svitavy tudíž byly „v nabídce“ pro trio Telnice, FBC Letka, Sokol Brno I. Nedělní večer byl pro svitavské florbalisty okamžikem napětí: Kdopak si je vybere? Ukázal na ně první volitel, tedy vítěz základní části Troopers Orel Telnice! Série hraná na tři výhry začíná 2. a 3. března na půdě soupeře.