Triatlon se konal v rámci akce Grilovačka, kterou již tradičně pořádá místní organizace TJ Sokol. Organizátoři připravili pro závodníky trasy 250 metrů plavání, 16,5 kilometru jízdy na kole a 4,2 kilometru běhu.

Na startu se sešlo třicet šest závodníků ve třech kategoriích. Mezi muži figuroval i favorizovaný Tomáš Kabrhel, momentálně hájící barvy bundesligového VfL Waiblingen. Pohled do startovní listiny však ukazoval na kvalitu i podle dalších jmen. Mezi ženami se čekal výkon především od vloni druhé Lenky Schauerové z Atletiky Polička. Koho je ale především potřeba zmínit jsou všichni ti, kteří si triatlon přišli jen zkusit a dokázat tak sami sobě sílu, výdrž a odhodlání.

Do závodu opravdu skvěle odstartoval domácí Jaroslav Havran. V závěrečném stoupání do bořkovského kopce ho však dohonila únava. V závodě startovaném na vlny se přihlížejícím jen těžko objektivně hádá pořadí, dle prezentovaného tempa Jana Ostroluckého se však začalo nad úspěchem Havrana váhat. Ostrolucký předvedl výjimečný bazén a i na kole udržel náskok nad výborným tempařem Janem Klusoňem. Případné drama však nedopustil později startující Tomáš Kabrhel. Ten si bez jakýchkoliv pochyb a nehledě na výkony soupeřů doběhl pro trofej a titul Král polí a luk 2012. Časem 46:24 stanovil rekord, který se bude v dalších letech jen těžko lámat.

Kategorie žen byla také napínavá. Souboj sváděla favorizovaná Lenka Scahuerová s domácí Maruškou Ropkovou. Ještě na začátku běhu byla Ropková pouze dvacet vteřin za šampiónkou. V cíli už byl náskok větší a Schauerová získala zaslouženě po loňském stříbru letošní primát.

Jediným obhájcem se po zásluze stal Jan Faltys v kategorii kratší tratě, na které startovali mladí závodníci.
I za rok se bude koncem června konat triatlon Král polí a luk, tak nezapomeňte trénovat. Těšíme se s vámi na startu na shledanou.

Všechny informace a detaily o konaném závodu najdete na stránkách TJ Sokol Dolní Újezd. ⋌Vladimír Klusoň