Hlinsko – Litomyšl 5:0

Hosté utržili v notně oslabené sestavě krutý debakl, a to při nelichotivém poměru setů 2:10. „Zklamaly nás obě trojice a všechny tři dvojky. Z naší strany se to nedá nazvat jinak než mizerné utkání,“ poznamenal kapitán Miloš Vomočil. Dohrávalo se za hustého deště.

Choceň – Litomyšl 5:2

„Přes jasný výsledek to byl vyrovnaný souboj,“ sdělil Miloš Vomočil. „Klíčem k zápasu bylo urvat lichou dvojici nebo singl. To se nám nepodařilo a navíc jsme nedokázali ani jednou porazit silnější domácí trojku. Kdyby se to naší druhé trojici zdařilo, a že tomu nebyla daleko, jsem si jist, že jsme mohli celé střetnutí vyhrát.“ Takto se však radovala Choceň, když za hosty si v jednotlivých duelech připsali body jenom elitní duo Havran, Půlkrábek (2:0) a trojice Půlkrábek, Vomočil, Vrbka také 2:0.

Choceň – Litomyšl 5:1

V odvetě zkusili litomyšlští nohejbalistě prohodit pořadí trojic, protože druhé hostující se na lepší domácí dařilo. Ale tento taktický tah se jim nepovedl, po boji podlehli 1:2. „Poté ještě propadla první trojka se slabou choceňskou. Porážku liché dvojice beru sám na sebe, odehrál jsem ji opravdu hrozně. Chtěli jsme vyměnit singlistu, ale ten původní si do odvety věřil a tak to zkusil znovu, ovšem byla to chyba, protože na soupeře opět jednoznačně nestačil,“ popisuje Miloš Vomočil průběh utkání. Jen dvojice Havran, Půlkrábek dokázala připsat bod na litomyšlskou stranu, byl však jediný. Zítra čeká na hráčeNKdomácí měření sil proti Žamberku.

Krajské přebory Pardubicka jednotlivců dopadly pro klub z Litomyšle velmi dobře. V mužích se dvojice Havran, Radiměřský dostala v konečném pořadí na cenný stříbrný stupínek, to samé pak ještě zopakovali s choceňským Charouzem v klání trojic. Naprosto stejně dopadli také žáci, kteří ve složení Chalupný, Havran, Klička a Pavliš získali taktéž stříbro v turnaj dvojic i trojic. Zisk čtyř medailí je pro NK Litomyšl úspěchem.