V soutěžích žen závodily atletiky TJ Svitavy. Nejúspěšnější členkou výpravy byla trojnásobná medailistka Lenka Dosedělová, jež nenašla přemožitelku v běhu na 100 metrů překážek, který vyhrála s více než sekundovým náskokem. Druhou příčku přidala na překážkové čtvrtce, kde nestačila pouze na vítěznou Ulrichovou (Hvězda Pardubice) a s kolegyněmi Švecovou, Báčovou a Ehrenbergerovou se podílela na bronzu štafety 4 x 100 metrů. Výborné výkony podávala rovněž Kateřina Švecová. Kromě zmíněné medaile ze štafety vyhrála běh na 800 metrů a na poloviční trati ještě přidala stříbro. Zkušená Anna Báčová vybojovala do své bohaté sbírky z krajských přeborů druhou pozici v běhu na 1500 metrů, v hodu kladivem si při slabší účasti závodnic zajistila bronz Iva Pechancová.

V přeborech mužů se představil Pavel Baar z Jiskry Litomyšl, pro něhož byly tyto závody testem před blížícím se mistrovstvím ČR ve víceboji. Start si osladil přebornickým titulem na stovce a druhým místem ve výšce a v oštěpu. Z dalších litomyšlských výkonů stojí za zmínku pátá pozice Zdeňka Pekaře v disku a šestá Jakuba Šmejce na 100 metrů.

Svitavští muži se nenechali zahanbit ženami a také přispěli do oddílové sbírky. Josef Novák si s převahou doběhl pro prvenství v málo obsazeném běhu na 400 metrů překážek, kde byl navíc čtvrtý Stanislav Chludil. Osmistovku si pro sebe zcela vyhradil Ondřej Klička, který měl na druhého v cíli náskok téměř tří sekund.

Také poličská atletika se dočkala cenných kovů. O ten nejcennější se postaral vytrvalec Josef Chmelík na 5000 metrů, kde byl z Pardubického kraje nejrychlejší, jako druhý navíc doběhl Karel Sejkora. Chmelík navíc přidal solidní výsledek i na patnáctistovce (7.). Za svitavským Kličkou si druhé místo na 800 metrů zajistil Martin Koutný a v trojskoku byl druhý David Beneš, zde však měli pouze dva závodníci platný pokus. Beneš pokoušel své štěstí bez většího úspěchu i na dvoustovce a také v dálce, kde mu výkon 587 cm stačil na devátou příčku v rámci kraje. Celkově tedy patřil náš okres k nejlepším, škoda je slabší konkurence v některých disciplínách.