Devět ku pětadvaceti prohrála Beksa závěrečnou periodu a to bylo pochopitelně K.O. na jakýkoli slušný výsledek v utkání, které bylo po celý předchozí průběh velmi vyrovnané a zkraje čtvrté čtvrtky hosté dokonce ještě o tři body vedli (61:64).

Jenže to bylo z jejich strany všechno, vzápětí inkasovali patnáct bodů v řadě a bylo po veškerých nadějích. Navíc jim v zápase úplně odešla střelba z dálky, vždyť proměnili jediný z osmnácti (!!) trojkových pokusů a s tím se v Kooperativa NBL snad ani vyhrát nedá.

Pardubičtí fotbalisté (v červeném) doma podlehli poslednímu Zlínu. Trenér Kováč (vlevo) nechápal hru svých svěřenců.
Se Zlínem to byl úplně čistý úkaz toho, jak prostě ne. Vůbec ne, čertil se Kováč

„V nejdůležitějších momentech zápasu zahrál USK skvěle. V utkání jsme byli nahoře i dole, což je v pořádku, ale závěr jsme absolutně nezvládli ani v útoku, ani v obraně. To se nám už nemůže stát. Ano, skórovali jsme jenom jednu trojku a s tím se těžko hraje, ale ve třetí čtvrtině jsme se navzdory tomu dokázali vrátit do zápasu. Hráli jsme dobrou obranu a v útoku jsme si dokázali poradit i bez trojek. Ale bohužel, těžko se dá bez nich zvítězit,“ uznal pardubický kormidelník Vanja Miljkovič.

„Nesehráli jsme určitě nejlepší utkání, ovšem po třech čtvrtinách jsme se dostali do vedení o bod. Mysleli jsme si, že to zvládneme, ale ve čtvrté čtvrtině přišel úsek, kdy jsme začali řešit věci v útoku individuálně a z toho jsme se už nevzpamatovali. Navíc USK dal patnáct bodů v řadě a to rozhodlo. Celé utkání jsme se sice hodně trápili se střelbou z dálky, ale i tak jsme dokázali být po tři čtvrtiny vyrovnaným soupeřem. Jenže celou práci jsme však takto zahodili v poslední čtvrtině,“ doplnil pivot Kamil Švrdlík.

Kooperativa NBL:

11. KOLO: USK Praha – BK KVIS Pardubice 86:71 (19:20, 41:39, 61:62). Body: Vlk 20, Vyroubal 16, Švec 15, Johnson 11, Samoura 10, Baker 6, Petružela 6, Fuxa 2 – Šafarčík 20, Alford 15, Švrdlík 13, Škifič 11, Vyoral 8, Pekárek 4. Rozhodčí: Baloun, Vávrová, Karafiát. Fauly: 24:20. Pět chyb: Bakeš (USK Praha). Trestné hody: 16/15 – 32/26. Trojky: 11:1. Doskoky: 32:36. Diváci: 853.