Díky vítězství udrželi Svitavští kontakt s týmy bojující o účast v play off. Dostat se do vytoužené osmičky však bude nesmírně obtížné.

SK P.E.M.A Opava – FbK Svitavy 7:9 (1:2, 1:6, 5:1)

Fakta: Branky: 8., 28. a 44. Klimscha, 43. Balnar, 51. Halámek, 59. Boželník, 60. Mazur – 7. vlastní (Kučera), 24. a 35. König, 34. a 43. Richter, 37. a 40. Štancl, 14. Říha, 39. Klusák. Rozhodčí: K. Sojka – T. Sojka. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:2. Diváci: 110.

Svitavy: Skácelík (41. Lamař) – Štancl, Šmarda, Říha, Kalhaus – Nejedlý, Richter, König, Prudil, Brýdl, Klusák, Šivák, Sauer.

I v okleštěné sestavě hosté plnili roli favorita a průběh byl jednoznačný v jejich prospěch. Jenže to by nesměla přijít jejich „pověstná" třetí třetina, v níž se zase schylovalo k dramatu.

Začátek střetnutí byl z obou stran ospalý. Bezbrankový stav zrušila rána Nejedlého, rozhodčí ale k překvapení všech branku neuznal, protože ji jednoduše neviděl. A tak se zrodil zcela nečekaný vlastní gól, když si hráči Opavy vzápětí zavezli míček do své branky a za potlesku a uznání přítomných ukázali velké gesto fair play!!

Svitavský výkon se od té doby postupně zlepšoval a gradoval ve druhé třetině. Gólostroj rozjeli jak nejproduktivnější hráč Svitav König, tak jeho parťák z útoku Richter, přidali se navrátilec Štancl i sváteční střelec Klusák. Na začátku třetí části byl stav 2:9 a zdálo se být jasno. Ale…

Hosté vystřídali gólmany a mladík Lamař se najednou nestačil divit opavskému kolotoči. Hned první dvě střely byly nechytatelné, za dalších pět minut to bylo 5:9 a svitavským hráčům v hlavách probleskla vzpomínka na nedávný zmar z Rožnova, kde dostali za posledních šest minut pět gólů.

Tentokrát zapadla za Lamařova záda poslední přesná střela těsně před koncem, více času už soupeř neměl. Jenom díky vypracovanému náskoku v prostřední části mohli hosté zůstat relativně klidní, nicméně komplikace to znovu byla naprosto zbytečná. Takových je třeba se vyvarovat.

Další výsledky – 11. kolo: Litvínov – Hattrick Brno 7:8 (PP), Znojmo – Pelhřimov 10:3, FBC Start 98 – Kladno 5:4, Ústí nad Labem – Rožnov 5:6, Black Angels – Česká Lípa 9:8.

Pořadí: 1. Česká Lípa (26), 2. FBC Start 98 (22), 3. Ústí nad Labem (21), 4. Znojmo (20), 5. Litvínov (19), 6. Kladno (18), 7. Rožnov pod Radhoštěm (18), 8. Black Angels (16), 9. Hattrick Brno (15), 10. Svitavy (15), 11. Opava (4), 12. Pelhřimov (4).

V sobotu 6. prosince přivítají Svitavy od 17 hodin ve sportovní hale Na Střelnici druhý tým tabulky FBC Start 98 Praha.