Solidně zaplněnému hledišti Na Střelnici předvedli kvalitní sport a získali cenné tři body, když si vyšlápli na vedoucí celek ligy. Ve druhém vystoupení měli úspěch také na dosah ruky, ale tady se favorit už nenechal zaskočit.

FBK Svitavy – 1. FBK Tábor 2:1

Branky: Brýdl, Vomočil.

V souboji proti neporaženému soupeři měli být domácí bez šance, ale do boje se pustili s vervou a ošemetné situace se rodily před oběma brankami. O něco nebezpečnější přece jenom byli hosté a také se ujali vedení. Domácí se ale tímto okamžikem nenechali zaskočit a z aktivního napadání vytěžili brzy vyrovnání, když se zblízka prosadil Brýdl – 1:1.

V dalším průběhu pokračoval rovnocenný boj, což hosty viditelně zaskočilo, zato Svitavští stále více shazovali respekt. Zaslouženou odměnou za sympatickou hru jim bylo vedení, které jim zařídil přesnou střelou k tyči Vomočil.

Hosté se s porážkou samozřejmě nehodlali smířit, v poslední třetině zvýšili obrátky, jenže nadšeně bojující domácí podporovaní výborným Weisem v brance, jenž předvedl řadu skvělých zákroků, je do trvalejšího tlaku nepustili. V závěru se hodně vylučovalo, závěrečné sekundy se dohrávaly tři na tři a Tábor odvolal brankáře, ale bylo to marné. Svitavští florbalisté si senzační vítězství nenechali vzít.

FbK Svitavy – FBC Štíři České Budějovice 4:6

Branky: Vomočil 2, Hermany, Říha.

Nástup do druhého duelu, jemuž předcházelo předání výtěžku sbírky „Svitavský florbal pomáhá dětem“ rodině Kinclově, se domácímu celku nepovedl. Rychlý soupeř ho od počátku dostal pod tlak a z něj vyplynuly tři míčky ve Weisově síti. Těsně před první přestávkou sice Vomočil potrestal hrubku hostů v rozehře, ale záhy po zahájení druhé části to znovu bylo „o tři“.

Pak se začaly dít věci. Další gól „do šatny“ dal po samostatné akkci Hermany, v úvodu třetí třetiny dorážel střelu stejného hráče Říha a 37. minutě vypálil Vomočil, proti jehož ráně byl brankář rovněž bezmocný. Bylo vyrovnáno!

Svitavská radost však netrvala dlouho. Necelou minutu po čtvrté brance dostali hosté výhodu trestného úderu z hranice brankoviště a přestože bránící pětice a brankář vytvořili zdánlivě neprostupný val, našel v něm nejlepší hráč Budějovic Havelka skulinku – 4:5. Za další dvě minuty pak hosté dali i rozdílový gól a z tohoto dvojitého úderu se už domácí nevzpamatovali, v závěru se k ničemu nedostali.

Tříbodový zisk z turnaje je i tak slušný, soupeři byli silní. Na dobré výkony je nutno navázat i příště.

Sestava FBK: Weis – Komůrka, Čáp, Musil, Klusák, Brýdl, Hermany, Vomočil, Richter, Holas, Malý, Prudil, Říha.

Poslední turnaj v tomto kalendářním roce čeká na muže svitavského FBK tuto sobotu ve sportovní hale v Rokytnici v Orlických horách. Utkají se znovu s celky z popředí tabulky: pořádajícím FBC Letohrad a královéhradeckými FBC Innebandytos. Jakýkoliv bodový zisk bude vítaný a potřebný.

(rh, zr)