Její reprezentanti odehrají v domácí hale tři zápasy a každý z nich bude hodně důležitý.

Nadstavbová část druhé ligy pokračuje dalším dvoukolem a v něm se vedoucí celek tabulky představí naposledy v sezoně vlastním fanouškům. Svitavy hostí Jičín a Hradec Králové a tyto dva duely výrazně napoví o jejich šancích na postup do prvoligové soutěže. V čele tabulky stále mají dvoubodový náskok na Žďár nad Sázavou, jenž ale má lepší vzájemnou bilanci. I tak mají situaci plně ve svých rukou, stoprocentní jistotu jim dají tři výhry z posledních čtyř zápasů. Kromě Žďáru je ale nutné dávat pozor také na Jičín. Hradec je mimo postupovou hru, ale může „zlobit“.

„V přípravě jsme se zaměřili především na zkvalitnění obrany, která neměla ve Žďáru obvyklé parametry. S našimi skvělými diváky se určitě chceme rozloučit vítězstvími,“ řekl trenér Pavel Špaček.

Svitavské B družstvo čeká první vrchol sezony už v pátek (17. dubna) večer, kdy v úvodním semifinále přivítá vítěze základní části východočeské ligy Teslu Pardubice B. Odveta a také případný třetí zápas se hrají o víkendu v krajském městě. „Pro náš mladý tým je samotná účast v play off obrovským úspěchem. Do zápasu jdeme s odhodláním, sebevědomím a touhou zaskočit favorita“ sdělil kouč béčka Dušan Sabol.

Program

Pátek 17. dubna
Qanto Svitavy B – Tesla Pardubice B (Na Střelnici, 18.30).

Sobota 18. dubna
Svitavy – BSK TJ Jičín (sportovní hala Na Střelnici, 17.30).

Neděle 19. dubna
Svitavy – Sokol Hradec Králové (SH Na Střelnici, 18.00).