Hodně vidět tam byli i zástupci Slovanu Moravská Třebová, kteří se prosadili mezi špičku.

Mezi muži dominoval podle předpokladů český reprezentant Jan Němec z LK Ski areál Olešnice v Orlických horách. Jedenáctinásobný mistr světa na domácí trati vyhrál jak obří slalom, tak super-G. Ovšem v závěrečném slalomu na vítězný hattrick nedosáhl, když byl ve druhém kole po chybě diskvalifikován a na nejvyšší stupínek vystoupil bezchybně jedoucí Lukáš Kolouch, který hájí moravskotřebov­ské barvy.

Závody byly o to zajímavější, že na ně letos zavítalo i několik jezdců v žákovské kategorii ze zahraničí (Slovensko, Itálie, Německo). Žákům přitom šlo o hodně, neboť se mimo jiné rozhodovalo o nominaci na Grasski Camp 2014 v San Sicariu, kde se pojede finále letošního FIS Children Cupu 2014.

Z dalších lyžařů z Moravské Třebová se dařilo Václavu Mačátovi, který dojel druhý ve slalomu a na trati super-G dokonce nenašel přemožitele a zvítězil. Rovněž dvakrát se na „bednu" postavila mladší žákyně Tereza Steffanová, která na trati v Olešnici nestačila jen na soupeřky ze Slovenska a z Itálie.

Pro české juniory bylo toto pohárové měření sil závěrečným testem před mistrovstvím světa v italském San Sicariu.