Pardubický krajský volejbalový svaz neměl letos problém s obsazením nejprestižnějších kategorií dívek.

V krajském přeboru starších žákyň v sezóně 2009/2010 startovalo dvanáct družstev. V rozřazovací části byly vytvořeny dvojičky, které sehrály po dvanácti utkáních. Tabulka se poté rozdělila do tří výkonnostních skupin, předchozí výsledky se anulovaly a ve čtyřech nadstavbových turnajích se bojovalo o co nejlepší umístění v celkovém pořadí.

Boje v jednotlivých skupinách byly urputné a dramatické, do posledních turnajů nebyli známi vítězové.

Finálovou skupinu prvních čtyř týmů hostila Polička. Zde se s konečnou platností rozhodlo o přebornicích Pardubického kraje pro tento ročník.
Právem se jimi staly hráčky VO TJ Lanškroun. Na druhé pozici se umístil TJ Slovan Moravská Třebová. Oba finalisté si vybojovali právo účasti na přeboru České republiky. Třetí místo si odvezly Svitavy a nepopulární „bramborové“ medaile zůstaly v Poličce. Zbývající pořadí: 5. Dolní Újezd, 6. VK Litomyšl, 7. Letohrad, 8. Sokol Pardubice, 9. Česká Třebová, 10. Žichlínek, 11. Lanškroun B, 12. Přelouč.

Ve stejném termínu doválčila i družstva kadetek. I zde byly boje vyrovnané a při lepších a koncentrovanějších výkonech některých celků mohla soutěž dopadnout jinak.

V této věkové kategorii dokázaly děvčata TJ Slovan Moravská Třebová, že jsou jasnými jedničkami. První místo a titul přebornic Pardubického kraje pro ně znamená i možnost postupu do ligy kadetek a hráčky touto nabídnutou šancí nepohrdnou. Celkově druhé skončily děvčata TJ Svitavy, poličský Spartak obsadil třetí místo. V soutěži startovalo šest družstev (dále Ústí, Pardubice a Chvaletice).

(har)