„Trénink, při kterém si reprezentanti mohli osahat sjezdovku, byl i přes nepřízeň počasí velmi kvalitní,“ komentuje soustředění Daniel Mačát. Jeho svěřenci si vyzkoušeli podmínky, na kterých se uskuteční hned dvě významné akce z kalendáře travních lyžařů. Tou první a bezesporu významnější je světový pohár, který se zde uskuteční 11. a 12. srpna.

Závod tohoto formátu je pro travní lyžaře vrcholovou akcí, ten v Čenkovicích bude v pořadí druhým v sezóně. První podnik tohoto seriálu startuje 22. července ve švýcarském Marbachu. Sobotní závody boudou patřit obřímu slalomu, v neděli se pak pojede slalom speciál. Start závodu bude vždy v deset hodin. Závodníci se s Čenkovicemi světovým pohárem neloučí.

O víkendu 14. a 15. srpna se na Vigoně pojede závod série FIS, který bude také velmi kvalitně obsazen. Tento závod je součástí tzv. Bohemia cupu, jehož cílem je předvést České republice to nejlepší ze současného světového travního lyžování. Novinkou v čenkovickém areálu je půjčovna travních lyží, která byla vybudována za finanční podpory Ministerstva pro místní rozvoj a města Svitavy.

Již v prních dnech provozu půjčovny byl zájem ze strany turistů překvapivě velký. Lze tedy předpokládat, že tato letní aktivita cestu k veřejnosti najde a Čenkovice jako turistickou oblast oživí. V půjčovně si lze vypůjčit kompletní vybavení pro travní lyžování včetně ochranných pomůcek, zájemcům o vyzkoušení se po celou dobu věnuje vyškolený instruktor. Cena za tuto službu je 250 Kč/1 hodinu nebo 350 Kč/2 hodiny.