Muži se vydali mezi branky obřího slalomu v Čenkovicích. Naprosto k neporažení byl Edoardo Frau z Itálie, který zajel nejlepší časy v obou kolech a s přehledem vyhrál. O druhé místo svedli velikou bitvu Michael Stocker z Rakouska a další Ital Riccardo Lorenzone. Prvně jmenovaný byl nakonec tím šťastnějším jezdcem, když Ital protnul cílovou časomíru v čase jen o tři setiny sekundy horším než Rakušan.
Na čtvrtém místě dojel český závodník Martin Štěpánek, který byl ovšem ze závodu diskvalifikován. Techničtí komisaři mu naměřili nepovolenou vzdálenost mezi vodícími lištami uvnitř lyží. Mezi nejlepších patnáct travních lyžařů v obřím slalomu se i přesto vešlo pět českých závodníků, a to je výborný výsledek. Nás může těšit, že tři nejlepší z nich jsou právě z Pardubického kraje.
Šesté místo obsadil Aleš Mlíčka ze Ski klubu Ústí nad Orlicí, sedmý byl Lukáš Kolouch ze Slovanu Moravská Třebová a na jedenácté umístění dosáhl Lukáš Brýdl ze stejného oddílu. Body za čtrnácté místo bral Lukáš Vecheta z Předklášteří. (lk)