Na perfektně připraveném svahu, který byl tvrdý a velmi rychlý, se dokonale prověřili kvality účastníků ve dvou slalomech. V kategorii mužů se na nejvyšší stupínek prosadili Martin Štěpánek (Tesla Brno) před Lukášem Vechetou (Sokol Předklášteří), v nedělním závodu se ani Štěpánek chyby nevyvaroval a pořadí si s Vechetou vyměnili.


Neztratili se ani Lukáš Kolouch (TJ Slovan Moravská Třebová), jenž obhajuje výborné výsledky z posledních startů a velmi úspěšně se prezentuje v nabité juniorské kategorii. V úvodním slalomu musel nejprve překousnout porážku hned od tří závodníků. Po prvním kole sice jasně vedl a kráčel tak ke svému čtvrtému vítězství v řadě, ale chyba ve druhé polovině slalomu ho stála cenné sekundy a umístění na „bedně“, když se tentokrát musel spokojit až se čtvrtým místem v cíli. V nedělním startu si spravil chuť a vybojoval třetí místo za medailisty z juniorského světového šampionátu Janem Gardavským (Star S. Lazce) a Alešem Mlíčkou (Ski klub Ústí), který zvítězil v sobotním závodu.

„Lukáš Kolouch ukazuje mezi juniory ukazuje výtečnou formu a vyrovnanost jeho výkonů se projevila také v absolutním pořadí českého poháru. Zde patří moravskotřebovskému reprezentantovy první příčka v průběžném hodnocení, což je do jisté míry překvapení,“ uvedl trenér lyžařů TJ Slovan Daniel Mačát.


Velmi pěkné výkony byly k vidění také v kategorii žákůa předžáků, ve které se startovalo v sobotním obřím slalomu, na neděli byl pak připraven slalom. Zde se sešla silná mezinárodní konkurence závodníků z pěti zemí. Z obou závodních dnů předžáků si vítězství mezi děvčaty odvezla Karolína Rašovská ze Sokola Sokol Předklášteří.


Obří slalom chlapců opanoval Jakub Ševčík z Českých Petrovic a druhý den dominoval mezi slalomovými brankami Matyáš Mačát (Slovan Moravská Třebová). „Matyáš se závodu českého poháru zúčastnil letos poprvé a hned ukázal , že bude patřit k nejtalentovanějším trávařům, protože nedělnímu vítězství už předcházela jeho stříbrná pozice ze soboty,“ chválil trenér. Další závodník z Moravské Třebové, který v Dlouhoňovicích zasáhl do boje, byl Václav Mačát. Ten se mezi předžáky umístil na výborném pátém místě v sobotním obřáku a v nedělním slalomu svůj výkon ještě o jednu příčku zlepšil.