Přispělo k tomu nejen bezvadné počasí pravého začínajícího podzimu, ale i tradičně bezchybná organizace. Nejvíce zájemců bylo jako vždycky o nejkratší trasu měřící osm kilometrů, na níž se vydal bezpočet celých rodin s dětmi.

Ti ostatní si troufli na delší trasy 16 a 30 kilometrů, které vedly nejenom Toulovcovými maštalemi a Budislavskými skalami, ale i odlehlejšími oblastmi včetně romantické Pivnické rokle. Zpestřením a novinkou byl i doprovodný program v místě startu a cíle v podobě výstavby hub.

A je potřeba dodat, že ke zdaru akce přispěl i českým národem toužebně očekávaný a den předtím vyhlášený konec prohibice. Oba stánky s občerstvením a nedaleká hospůdka byly odpoledne doslova obleženy a nejen pivo teklo proudem. I to k tradici pochodu patří.

„Tolik lidí se na sportovní akci v okolí sešlo naposledy snad před půlstoletím, kdy jsem hrál za Litomyšl fotbal," vyhodnotil s nadsázkou a suchým humorem sobě vlastním početnou návštěvnost letošního ročníku i zájem o jejich výstavku mykolog Jiří Kohák.

A dík za přípravu pochodu patří hlavně pořadatelům, členům Klubu turistů Litomyšl v čele s Janem Vavřínem.

(vs)