Týden po závodu ve Varně se konal další podnik evropského poháru juniorů v triatlonu na domácí půdě v jihočeském Táboře.

Tohoto klání se opět zúčastnila výborná konkurence. Na rozdíl od Bulharska se ale tentokrát závodilo za dosti chladného počasí, teplota vody byla necelých dvacet stupňů, takže se plavalo v neoprenech.

„Z vody šel jako první Belgičan Jürgens, což je v současnosti asi nejlepší světový juniorský plavec mezi triatlonisty. Tomáš vyplaval velmi dobře, byl v kontaktu s nejlepšími na čtvrtém místě,“ komentoval trenér Zdeněk Kabrhel.

Na kole se zpočátku vytvořila vedoucí patnáctičlenná skupina i s Tomášem. V prvním ze dvou cyklistických okruhů odskočila trojice Rakušan Knabl, Čech Lukáš Kočař a Jür-gens, která také v tomto složení přijela nejdříve do depa.

O výhru svedli souboj Knabl s Kočařem, Jürgens se propadal. Zvítězil nakonec Knabl, jenž na loňské olympiádě mládeže v Singapuru získal zlato a bronz, druhý skončil Kočař (v Singapuru šestý), třetí místo obsadil Belgičan De Keyser.

„Tomáš předvedl vynikající běh, pětku zvládl za 16:04, a obsadil desáté místo. Podruhé za sebou se umístil v elitní desítce nejlepších juniorů Evropy,“ dodal Zdeněk Kabrhel.

Evropský pohár juniorů pokračuje v maďarském Tiszaujvárosi, a to spolu se světovým pohárem mužů a žen.

(rh, zk)