Nejdříve startoval na sprinttriatlonu v belgickém Brasschaatu na předměstí Antverp. Závod se konal jako vložený k Evropskému poháru dospělých a byl velice kvalitně obsazen.

Pro Tomáše byl závod též generálkou na Mistrovství Evropy juniorů a obsadil výborné páté místo. O týden později pak startoval na již zmiňovaném ME v irském Athlone. Zde při své premiéře na ME rozhodně nezklamal. V průběhu cyklistiky se Tomáš pohyboval ve třetí desítce kolem 25. místa, na běhu se však trochu propadl. Nakonec obsadil ve vyrovnaném závodě 43. místo mezi osmdesáti startujícími závodníky. Závod měl ohromnou diváckou kulisu a atmosféru a byl i přes tehdy vrcholící MS v kopané vysílán přímým přenosem irské a britské televize a záznamem na Eurosportu.

K výborné atmosféře přispěl i fakt, že krátce po závodě juniorů startoval závod mužů, kde byli, vzhledem k tomu, že Evropa nyní vládne světovému triatlonu, vidět nejlepší triatleti planety.

Týden po evropském šampionátu se Tomáš opět vrátil do Beneluxu, tentokráte do lucemburského Echternachu. V Lucembursku startovala většina závodníků, kteří se zúčastnili evropského šampionátu v Irsku. Za úmorného vedra bojovalo osmdesát závodníků o body do Evropského poháru juniorů. Tomáš zde obsadil 34. místo.

(zka)