„Možnost přímo se nominovat z tohoto závodu mělo devět nejlepších závodníků. Na startu se sešla opravdu výborná konkurence. Zúčastnilo se osm desítek triatlonistů z 31 evropských zemí,“ popsal klání trenér a otec nadějného závodníka v jedné osobě Zdeněk Kabrhel. Bojovalo se na tratích 750 metrů plavání, 20 km cyklistiky a 5 km běhu.

Tomáš si nevedl vůbec špatně a byl hodně vidět. V plavecké části bojoval na samé špici a vodu opouštěl mezi vedoucími borci. Ve skvělém výkonu pokračoval také při cyklistice, jezdil ve druhé skupince (5. – 15. místo) a zůstával ve hře o postup. V běhu o něj dlouho bojoval. „Ještě na třetím kilometru běžel ve zmíněné skupince. Asi dva kilometry před cílem se však tempo zrychlilo a Tomáš ho jenom těžko držel. Pak se ve stylu hop nebo trop snažil ve skupině udržet, ale to ho stálo příliš sil a v závěru se ve vyrovnaném poli propadl na konečné 33. místo,“ komentoval Zdeněk Kabrhel.

Naděje na start v Singapuru však není ztracena. Přímý postup si zajistilo 23 závodníků z celého světa a startovní listinu doplní technická komise mezinárodní triatlonové federace na jaře příštího roku. Na listinu kandidátů pro udělení divokých karet byl zařazen i Tomáš. Výborný výkon podal a druhé místo v kvalifikačním závodu totiž obsadil brněnský Lukáš Kočař a díky němu může Česká republika získat další postupové místo. Jako druhý z našich závodníků skončil právě Tomáš Kabrhel a tak by toto místo připadlo jemu, záležet však bude na rozhodnutí federace.

Kabrhel tímto závodem zakončil úspěšnou sezonu, v níž skončil druhý na MČR, druhé místo obsadil v konečném pořadí českého poháru (se třemi výhrami), úspěchů dosáhl také v zahraničí při závodech národních pohárů a v evropském poháru juniorů.

(zk, rh)